wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Erasmusowcy dostaną wyższe stypendia

Nowe stawki zaczną obowiązywać od następnego roku akademickiego 2014/2015. Program Erasmus+ jest przeznaczony dla studentów uczelni w państwach należących do Unii Europejskiej oraz w Turcji. Młodzi ludzie wyjeżdżają do innych krajów na ogół na jeden semestr, muszą w tym czasie normalnie uczestniczyć w zajęciach i zbierać zaliczenia. Ich postępy w nauce są porównywalne dzięki systemowi ECTS, w którym za każdy przedmiot otrzymuje się określoną z góry liczbę punktów.

Polacy korzystający z Erasmusa mogą liczyć na stypendia w wysokości od 300 do 500 euro na miesiąc, w zależności od kosztów życia w kraju, do którego się wybierają. Jednak na ogół to nie wystarczy opłaty za mieszkanie i wyżywienie. Dlatego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podniesie stawki dla erasmusowców z najuboższych rodzin.

Po 700 euro dostaną osoby wyjeżdżające do: Austrii, Danii, Finlandii, Francji, Irlandii, Lichtensteinu, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielka Brytanii i Włoch.

Studenci, którzy wybiorą Belgię, Chorwację, Cypr, Czechy, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Islandię, Luksemburg, Niemcy, Portugalię, Słowenię lub Turcję, mogą liczyć na 600 euro miesięcznie.

Natomiast 500 euro wyniesie stypendium dla wyjeżdżających na Erasmusa do Bułgarii, Estonii, na Litwę, Łotwę, Maltę, do Rumunii, Słowacji i na Węgry.

O większe dofinansowanie mogą się starać osoby, którym na ich macierzystej uczelni zostało przyznane prawo do stypendium socjalnego i które takie stypendium pobierają lub pobierały przez wyjazdem za granicę.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl