wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. EIT +: Zbudujmy swoją Dolinę Krzemową

Czy Polska jest innowacyjna? Co możemy zrobić, aby zbudować w Polsce Dolina Krzemowa? Jakie są nasze specjalizacje? Jakie bariery hamują rozwój w sferze współpracy przedsiębiorców z naukowcami w dziedzinie innowacyjnej gospodarki? Jak kształcić nasze społeczeństwo, aby Polska przeskoczyła na wyższy bieg rozwoju? – odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy debaty we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ w poniedziałek 23 czerwca.

W kampusie na Praczach Odrzańskich spotkają się naukowcy, biznesmeni, przedstawiciele instytucji koordynujących projekty badawcze. W dyskusji wezmą udział m.in. minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, Iwona Wendel z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, szef Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Magdalena Burnat-Mikosz z firmy Deloitte, prof. Jerzy Langer, prezes EIT+, Piotr Koral, prezes Grupy Investin oraz Oskar Zięta, polski innowator.

- Innowacje potrzebują odpowiedniego środowiska, zaplecza naukowego, społecznego, technicznego. Nie da się zaplanować, co będzie innowacyjne i co będzie sukcesem w przyszłości. Ale można stworzyć do tego warunki i taką rolę pełni Wrocławskie Centrum Badań EIT+ - mówi  Tomasz Gondek, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to ośrodek badawczo-rozwojowy z siedzibą na Praczach Odrzańskich. Na ponad 23,5 tys. m kw. powierzchni znajdują się laboratoria bio- i nano-technologiczne oraz pracownie wyposażone w najwyższej klasy aparaturę badawczą.

Pomysłodawcą spotkania w EIT+ jest „Gazeta Wyborcza”, a partnerami akcji "Innowacje w Polsce" są Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Wrocławski Park Technologiczny. Projekt wspierają też firmy Newind i Fanuc.

Debata w kampusie przy ul. Stabłowickiej 147 rozpocznie się o godz. 12.30. Wstęp wolny.

Informacja i rejestracja chętnych do udziału w spotkaniu na stronie innowacjewpolsce.evenea.pl. Więcej informacji: tel. 71/ 720 16 80 lub www.eitplus.pl.

Wcb/wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl