wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. EIT+: Dzień otwarty dla miłośników nauki

Pojedynkiem mistrzów nauki z udziałem czwórki wybitnych uczonych rozpoczną się w sobotę, 9 maja, drzwi otwarte we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Jeszcze bardziej interesująco zapowiadają się wizyty w laboratoriach i eksperymenty w Humanitarium.

Reklama

Prawie dwa tysiące osób odwiedziło kampus naukowy na Praczach przed rokiem. – Przekrój wiekowy naszych gości był bardzo szeroki. Najwięcej było rodzin z dziećmi, od 3 lat po młodzież gimnazjalną, i ci najmłodsi wcale się nie nudzili – mówi Klaudia Piątek z EIT+. – Sporo było osób w dojrzałym wieku oraz studentów i ludzi tuż po studiach, którzy chcieli się dowiedzieć, jak się pracuje w EIT+.

Tegoroczny program „drzwi otwartych” jest tak różnorodny, że organizatorzy imprezy i w najbliższą sobotę, 9 maja, spodziewają się tłumu odwiedzających.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 od „Pojedynku mistrzów”, w którym udział wezmą naukowcy związani z Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Prof. Piotr Dzięgiel to lekarz specjalizujący się w diagnostyce chorób nowotworowych. Prof. Detlef Hommel prowadzi badania dotyczące optoelektroniki i fizyki ciała stałego. Natomiast prof. Sebastian Maćkowski jest koordynatorem naukowym w Departamencie Nanotechnologii. – Profesor Krzysztof Marycz zajmuje się między innymi badaniem procesu starzenia się – mówi rzeczniczka prasowa EIT+. – To nie będzie hermetyczna debata uczonych, ale rozmowa na temat procesów i zjawisk cywilizacyjnych, które dotyczą każdego człowieka. Uczestnicy będą szukać odpowiedzi na pytanie, jakie zadanie w opisie i analizie tych zjawisk mają do spełnienia naukowcy.

Goście EIT+ będą mieli okazję zajrzeć do laboratoriów, na co dzień niedostępnych. W planach jest oprowadzenie po pracowniach, gdzie są prowadzone badania nad ogniwami słonecznymi. O swoich doświadczeniach opowiedzą także biotechnolodzy. – Zakładamy, że to będzie nadzwyczajna gratka dla miłośników fotografii – zapowiada Klaudia Piątek. – Przygotowaliśmy dla uczestników masę niespodzianek i oczywiście instagramowy konkurs.

Sporo wydarzeń czeka na gości w Ogrodach Doświadczeń Humanitarium. W programie są warsztaty, a co godzina pokazy, m.in. start rakiety, doświadczenia z suchym lodem i potężny wybuch piany.

Klaudia Piątek: – To atrakcje planowane przede wszystkim z myślą o najmłodszych.

Dzień otwarty we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ (ul. Stabłowicka 147) w sobotę 9 maja w godz. 12.00-16.00.

Program:

  • 12:00-13:15 – debata Pojedynek Mistrzów, sala konferencyjna, budynek 1 A, Kampus Pracze 
  • 13.30-16.00 – Instameet Explore EIT+ / plener fotograficzny
  • 12.00-16.00 – wydarzenia w Ogrodzie Doświadczeń Humanitarium 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl