wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. E-pomoc wrocławskich uczelni

Korepetycje online dla uczniów i wsparcie dla nauczycieli, pomoc psychologiczna dla młodzieży, akcje charytatywne, bezpłatne webinary i spotkania w Internecie – to tylko niektóre z działań prowadzonych z myślą o mieszkańcach naszego miasta przez wrocławskie uczelnie.

Reklama

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego uczelnie znalazły się w trudnej sytuacji związanej z pandemią. Zgodnie z wytycznymi przeważająca część zajęć musi odbywać się w trybie zdalnym. Poradziły sobie jednak z tym świetnie, a wraz z nabywaniem doświadczenia w funkcjonowaniu online, zadbały nie tylko o studentów, ale również o mieszkańców Wrocławia.

Student pomoże w lekcjach

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, w ramach praktyk, biorą udział w programie pomocy w nauce „Starszy brat – Starsza siostra". Poza tym, na stronach UWr udostępniane są wywiady z interesującymi ludźmi, spotkania on-line (np. z Mariuszem Szczygłem) i filmy edukacyjne (m.in. o historii polskiego uniwersytetu), z których korzystać mogą nauczyciele.

- Uniwersytet Wrocławski jest nie tylko uczelnią, ale także integralną częścią miasta. Szczególnie w czasie pandemii chcemy otworzyć się na potrzeby innych. Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się i czas spotkania. Dzielimy się z wrocławianami tym, co mamy najlepszego – naszą wiedzą, a także naszym zaangażowaniem – mówi dr Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pogadaj z ekspertem

W ramach cyklu Ask Me Anything, przygotowanego przez Politechnikę Wrocławską, można dowiedzieć się, jak zbudować i rozwijać biznes, założyć startup lub jak zmieniać otaczający nas świat. Już 18 grudnia zaplanowane jest spotkanie z prof. Krzysztofem Simonem. Uniwersytet SWPS proponuje m.in. cykl webinarów „ABC Psychoteriapii”. Podczas spotkań zaproszeni eksperci powiedzą, jak można wspierać dzieci i nastolatków w trudnym czasie izolacji od rówieśników.

Uniwersytet Medyczny przygotował webinary poświęcone szeroko rozumianemu zdrowiu w czasach pandemii. „Krok do zdrowia” to bezpłatne wykłady ekspertów m.in. od zdrowego odżywiania, sztuki panowania nad stresem czy udzielania pierwszej pomocy. A wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa organizuje cykle otwartych spotkań z dolnośląskimi przedsiębiorcami w ramach Akademii Biznesu Rodzinnego, zaprasza też maturzystów na webinary dotyczące przedsiębiorczości. Na spotkania z ekspertami trzeba się zarejestrować. Kalendarz wydarzeń organizowanych w najbliższym czasie przez uczelnie dla wrocławian znaleźć można na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, które wspiera uczelnie w obszarze wspólnych działań z miastem.

- Aktualna sytuacja i liczne ograniczenia  - mimo oczywistych trudności – uwolniły niezwykłą kreatywność w organizowaniu zajęć na uczelniach. Widzimy bardzo duże zaangażowanie akademickiego Wrocławia w przygotowanie oferty wydarzeń dla mieszkańców – oferty, która odpowiada na prawdziwe, bieżące potrzeby. Widać tu doskonale, że uczelnie to nie tylko fabryki absolwentów oraz publikacji naukowych. To wielkie źródło wsparcia i inspiracji dla wrocławian. W każdym czasie - mówi Tomasz Janoś, Dyrektor WCA.

Najbliższe wydarzenia organizowane przez wrocławskie uczelnie

 

Politechnika Wrocławska

Cykl spotkań Ask Me Anything na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Webinary z osobami, które dzięki swojej pasji, wytężonej pracy (i pewnie jeszcze paru innym cechom charakteru) osiągnęły sukces. W biznesie, nauce, życiu. link

 

Uniwersytet Przyrodniczy

Cykliczne prelekcje OrgChem Journal Club link

 

Uniwersytet Wrocławski

 • Akcja „Siano za sianko” link
 • Transmisja świątecznego koncertu Uniwersyteckiej Orkiestry Studentów Międzynarodowych link
 • Ogród Botaniczny UWr zaprasza na fascynującą iluminację oraz niezwykłe pokazy laserowe link
 • Akcja pomocy uczniom „Starszy brat, starsza siostra” link

 

Uniwersytet Ekonomiczny

Cykl bezpłatnych webinarów organizowanych przez  uniwersytecki inkubator przedsiębiorczości działający przy UE harmonogram

 

Uniwersytet Medyczny

 • Studenci UMed wspierają szpitale -nie tylko we Wrocławiu, ale też w regionie - organizując wolontariat  link
 • Akcja #UpieczPiernikaDlaMedyka link
 • Cykl bezpłatnych webinarów pod hasłem „Kierunek zdrowie” link

 

Akademia Wychowania Fizycznego

Cykl bezpłatnych spotkań online - organizowanych wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” – pod hasłem „Trochę wiedzy nie zaszkodzi” link

 

Uniwersytet SWPS

 • Drzwi otwarte SWPS - do odsłuchania dla zainteresowanych kandydatów link
 • Kurs dla maturzystów link
 • Kółka zainteresowań dla młodzieży: 

Kółko graficzne

Kółko dziennikarskie

 • Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Webinar: Uzależnienie od konopi – objawy, skutki, leczenie

 • Strefa designu Uniwersytetu SWPS

Webinar: Projektowanie wrażliwości. Jak połączyć grafikę z edukacją?”

 • Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS

Webinar: Wolność i prawa obywatela a druga fala koronawirusa

 

Wyższa Szkoła Bankowa

 • Akademia Biznesu Rodzinnego Santander Universidades - cykl bezpłatnych webinarów link
 • Forum INDUSTRY 4.0 W drodze do przyszłości

Wykładowcy i studenci działający w kołach naukowych przy kierunkach studiów inżyniera zarządzania oraz informatyka w WSB we Wrocławiu prowadzą cykl webinarów dla studentów kierunków inżynieryjnych, podczas których spotykają się z właścicielami, członkami zarządów i top liderami firm branży produkcyjnej link

 

Dolnośląska Szkoła Wyższa

 • Webinary dla uczniów.

Trwa nabór do Dolnośląskiej Akademii Młodzieży. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego – DSW proponuje uczniom w wieku 13-17 lat udział w bezpłatnych warsztatach z nauczycielami akademickimi/ekspertami DSW. link

 • Cykl bezpłatnych webinarów z psychologami i pedagogami dla rodziców

Cykl spotkań online przygotowanych specjalnie dla rodziców, których pandemia koronawirusa postawiła w trudnej sytuacji godzenia pracy zdalnej z opieką nad dziećmi i edukacją w domu. Zapraszamy na stronę internetową DSW w styczniu.

 • Słuchowisko audiowizualne

Brak możliwości wystawienia sztuki na scenie nie przeszkodził studentom i wykładowcom Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w zaprezentowaniu niezwykłego spektaklu online. Projekt finansowany jest ze środków Wrocławskiego Centrum Akademickiego w ramach Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST).

Słuchowisko można oglądać na kanale YOU TUBE DSW.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl