wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dyskusja: Dlaczego we Wrocławiu żyje się dobrze

W rankingu przygotowanym na zlecenie tygodnia „Polityka” Wrocław znalazł się na trzecim miejscu, za Warszawą i Sopotem. Oceniane są m.in. warunki mieszkaniowe, dochody, praca, wspólnota, edukacja, środowisko, społeczeństwo obywatelskie, zdrowie, zadowolenie z życia i bezpieczeństwo oraz jakość działania samorządu.

- Chcielibyśmy w związku z wysoką lokatą Wrocławia omówić najważniejsze czynniki rozwojowe, które pozwoliły stolicy Dolnego Śląska uplasować się na tak wysokiej pozycji – zapowiadają organizatorzy spotkania w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu.

W roli panelistów wezmą w niej udział: publicysta „Polityki” Edwin Bendyk, który poprowadzi dyskusję, Karolina Mróz, prezes Fundacji Dom Pokoju/Infopunkt Nadodrze, dr Jacek Pluta z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Grzegorz Roman, doradca prezydenta Wrocławia.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek 16 grudnia o godz. 18 w siedzibie RODM-Wrocław przy pl. Nankiera 17. Więcej na stronie organizatorów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl