wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Duże zainteresowanie bolidami PWR Racing Team
Duże zainteresowanie bolidami PWR Racing Team

Garaż PWR Racing Team, fot.t

Grubo ponad sto osób przyszło do garażu PWR Racing Team, gdzie studenci Politechniki Wrocławskiej budują bolidy zwyciężające w wyścigach Formuły Student.

Reklama

Przy ul. Sopockiej garaż i warsztat ma jedno z najaktywniejszych kół naukowych Politechniki Wrocławskiej. PWR Racing Team od kilku lat regularnie przywozi trofea z międzynarodowych zawodów Formuły Student. W piątek i w sobotę można było oglądać z bliska powstające przy Sopockiej bolidy oraz porozmawiać z członkami zespołu. W ciągu dwóch dni spotkało się z nimi ponad sto osób.

- Dużo, momentami w garażu było bardzo tłoczno – mówią studenci z PWr Racing Team. – Najwięcej było studentów z Politechniki, ale byli także studenci z innych uczelni. Sporo było także młodzieży, nawet z gimnazjów, oraz osób dorosłych. Przede wszystkim pytali o proces powstawania bolidów.

Natomiast studentów interesowali się głównie zasadami rekrutacji do PWR Racing Team oraz pracy w kole naukowym. Na 14 kwietnia zaplanowano spotkanie rekrutacyjnego do grupy. Dzisiaj liczy ona 37 osób, przyjętych może być nawet 10 nowych racingowców. Zwykle o przyjęcie stara się po kilka osób na jedno miejsce. – Bywa, że do jednej sekcji jest dwóch mocnych kandydatów. Ostatnio przyjęliśmy obu i nie żałowaliśmy – mówią studenci z PWr Racing Team.

Udział w pracach zespołu to nie tylko okazja na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. Spora grupa racingowców znalazła pracę w przemyśle motoryzacyjnym, także w wielkich koncernach samochodowych, m.in. Aston Martinie, Porche, Bentley. Poprzedni lider teamu Łukasz Horanin jesienią wyjechał na staż do Ferrari, pracuje przy budowie bolidów Formuły 1. Już dostał propozycję kontraktu na kolejne dwa lata.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl