wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Drzwi otwarte i nabór PWR Racing Team

Dwa dni potrwa seria spotkań w ramach drzwi otwartych organizowanych przez studentów z zespołu PWR Racing Team. Konstruktorzy z Politechniki pokażą garaż, gdzie powstają ich bolidy.

Reklama

- Celem organizowanego przedsięwzięcia jest przybliżenie działalności członków organizacji studentom oraz wszystkim pasjonatom motoryzacji i myśli technologicznej we Wrocławiu - zapowiadają organizatorzy. - W trakcie wydarzenia zwiedzającym będą towarzyszyli członkowie studenckiego zespołu startującego w prestiżowym międzynarodowym konkursie dla inżynierów i menadżerów – Formula Student.

1 i 2 kwietnia w godz. 13-21 będzie można zobaczyć garaż przy ul. Sopockiej na terenie bazy transportowej Politechniki Wrocławskiej, tuż obok jednostki Straży Pożarnej.

Gości oprowadzać będą i o pracy zespołu opowiedzą studenci z poszczególnych sekcji PWR Racing Team: Aerodynamiki, Suspension, Monocoque & Frame, Powertrain. Drzwi otwarte to także okazja na aktywny udział w testach i montażu bolidu RT07, z którym wrocławianie w tym roku wystartują na torach wyścigowych w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. W programie są także konkursy i testy wiedzy dotyczące motoryzacji. Jednak aby wygrać trening z kierowcami Teamu na torze kartingowym nie będzie potrzeba wiedza, ale szczęście w losowaniu.

PWR Racing Team to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów studenckich działających na Politechnice Wrocławskiej. W ciągu ostatnich dwóch lat wrocławianie osiągali bardzo dobre wyniki w zawodach Formuły Student w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech. Osiągnięcia młodych konstruktorów zauważają i doceniają światowe koncerny. Poprzedni lider Łukasz Horanin od listopada pracuje we zespole, który przygotowuje bolidy Ferrari na wyścigi Formuły 1. To nie jedyny „rancingowiec”, który trafił do znaczącego koncernu motoryzacyjnego.

Drzwi otwarte PWR Racing Team to zapowiedź tegorocznej rekrutacji do zespołu. Zwykle na jedno miejsce przypada od kilkunastu do kilkudziesięciu chętnych. Rekrutacja planowana jest na 14 kwietnia. Szczegółowe informacje na fanpage’u zespołu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl