wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dialog pokoleń dzięki innowacjom

Młodzi artyści i twórcy wrocławscy coraz chętniej sięgają po nowe media i technologie. Przykładem jest kolejna edycja programu RECCOVER, współrealizowanego przez Studencką Telewizję Kampus TV, który promuje i pomaga skutecznie zaistnieć na scenie nowym zespołom muzycznym - więcej o programie https://pl-pl.facebook.com/Reccover.

Szereg inicjatyw rodzi się również wśród twórców aplikacji internetowych. Żeby rozmawiać o swoich pomysłach, spotykają się nie tylko w internecie, ale i w biurach coworkingowych oraz w Business Linkach, gdzie wymieniają się wiedzą na temat dobrych praktyk, tworzenia nowych projektów oraz udanego biznesu.

Do podobnego spotkania doszło we wrocławskim Cocobarze. Przedstawiciele  KampusTV, reprezentanci przedsiębiorstw klastra Creativro oraz współzałożyciel Pogaduch Blogerów – największej nieformalnej imprezy dla polskich blogerów, vlogerów i internetowych twórców – wszyscy byli zgodni, że dopiero synteza wielu mediów i środowisk może przynieść pozytywny rezultat promocyjny i społeczny.

Do tej pory znalezienie chętnych do stworzenia zespołu lub kreatywnego projektu wśród mieszkańców miasta i studentów różnych uczelni, było dosyć trudne. Nie pomagają kruczki formalne oraz ograniczony dostęp do zasobów materialnych w trakcie najtrudniejszego etapu pomysłu, czyli startu. Jak podkreślają zaś praktycy z Doliny Krzemowej, niezbędne do sukcesu w dziedzinie kreatywności jest pozwolenie na eksperymenty i przyzwolenie na porażki, które są częścią nauki.

Takie właśnie warunki ma stworzyć we Wrocławiu gra o nazwie „Osada Twórców”, o której opowiada Piotr Sypuła, wiceprezes klastra oraz inżynier gier rozszerzonej rzeczywistości w Mass Gravity: „W rzeczywistości miejskiej wzbogaconej o wykorzystanie w niej narzędzi online oraz inteligentnych algorytmów informatycznych projekty oraz inicjatywy mają powstawać znacznie szybciej i w uproszczony sposób. Zarówno twórcy, jak i uczestnicy będą łatwo znajdować ludzi i zasoby, które komponują się, uzupełniając niezbędne czynniki do zrealizowania wspólnych wizji. Inicjatywa ma wysłać sygnał do młodych ludzi o tym, że różnice pokoleniowe nie mają tak wielkiego znaczenia, jeśli chodzi o twórczość i aktywność. Każdy, kto tylko ma marzenia, wielkie plany, pomysły i chce je realizować, będzie mógł to zrobić. Dodatkowo ci, którzy mają doświadczenie, pokażą, jak dojść do sukcesu obecnie i w przyszłości”.

Co ważne – w powstanie koncepcji "Osady Twórców" zaangażowali się także przedstawiciele wrocławskich uczelni. Są one gotowe na rozkwit potencjału kreatywnego w swoich murach. To duża szansa także dla seniorów na to, aby nawiązać dialog z młodym pokoleniem na wspólnym gruncie – komunikacji multidyscyplinarnej, w której wspólnym mianownikiem jest tworzenie ciekawszego i piękniejszego świata oraz przestrzeni do życia.

Zajrzyj tutaj

 

MaWi

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl