wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Czesi zapraszają do Brna na Mendel Day
Czesi zapraszają do Brna na Mendel Day

Czescy naukowcy zapraszają wrocławian do Brna na pierwszy międzynarodowy Dzień Mendla (Mendel Day), prekursora genetyki. Odbędą się 8 marca i są wielkim wydarzeniem w świecie nauki. Obchody poza Brnem odbywać się będą jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i Australii. 

Reklama

150 lat temu, odkrycie Mendla - fundamentalne dla nauki i stanowiące podstawę dzisiejszej genetyki zostało opublikowane w Journal of Nature Research Society  w Brnie (Republika Czeska) i rozesłane do wielu adresatów w Europie i za granicą. Wrocław jest jednym z pierwszych miejsc gdzie dotarła publikacja tego naukowca. 

Mendelianum w Muzeum Moraw i Centrum J.G. Mendla w Brnie działa od ponad 50 lat, prowadząc projekty badawcze, promując naukowe i kulturowe dziedzictwo Mendla. Chcąc upamiętnić wielkie odkrycie, zespół Mendelianium, przy wsparciu innych instytucji, organizuje pierwszy międzynarodowy Dzień Mendla 8 marca 2016 roku i zaprasza serdecznie wrocławian i zainteresowanych z Dolnego Śląska. 

Czytaj więcej: Mendel Day  

Celem Dnia Mendla jest łączenie ludzi za pomocą nauki oraz propagowanie naukowego i kulturowego dorobku tego naukowca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl