wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:34

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. BRAK MIEJSC na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław" ! 28.07, godzina 9:30. Tytuł: „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad”

BRAK MIEJSC na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław" ! 28.07, godzina 9:30. Tytuł: „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad”

Kamil Eckhardt,

BRAK MIEJSC na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław" ! 28.07, godzina 9:30. Tytuł: „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad”

Kolejna wycieczka z serii ,,Akademicki Wrocław" odbędzie się w Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oddziale Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy i będzie nosić tytuł „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad” . Gości oprowadzi kierownik muzeum Pan Daniel Kaźmierski .

Reklama

 

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane!!!

Spacer odbędzie się 28/07/2018 i będzie nosił tytuł:

,,Akademicki Wrocław. A oni są wciąż w walce – saperski zwiad”

 

Miejsce zbiórki: ul. Obornicka 108 Wrocław, (150 metrów w stronę obwodnicy od głównej bramy Centrum Szkolenia) - tam znajduje się wejście na teren muzeum. Na przeciwko jest duży, bezpłatny parking.

Mapka z lokalizacją:

 

Godzina zbiórki: 9.30

Czas trwania spaceru: 9:30 - 11:30

Liczba uczestników spaceru: 70 osób (podzielonych na dwie grupy po 35 osób)

Program:

9.30 – 9.45 – spotkanie wprowadzające dla uczestników poprowadzi kierownik Muzeum Daniel Kaźmierski oraz Monika Płoszaj, przedstawiciel Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Grupa zostanie podzielona na dwie mniejsze grupy po 35 osób. Jedna grupa rozpocznie spacer od budynku historycznego z p. Danielem Kaźmierskim, natomiast druga grupa zacznie swój spacer od skansenu sprzętu inżynieryjnego z p. Wojciechem Leszczyńskim. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z całą ekspozycją Muzeum.

 

Uczestnicy spaceru będą mogli zobaczyć:

W pawilonie historycznym: ewolucyjny rozwój i dorobek polskiej sztuki inżynieryjnej oraz wojsk saperskich od zarania polskiej państwowości do roku 1956.

 

W pawilonie zwanym potocznie „sprzętowym”: nową ekspozycję poświęconą wojskowym nurkom lekkim i ciężkim, między innymi nurka lekkiego w suchym skafandrze PW-2 „FOKA” z wykrywaczem W-4-P przygotowanego do wykonywania prac saperskich pod wodą.

 

W skansenie ciężkiego sprzętu inżynieryjnego: ponad 90 jednostek sprzętu inżynieryjnego wykorzystywanego przez saperów m.in. podręczne i etatowe środki przeprawowe, elementy parków pontonowych, kutry i sprzęt desantowo-przeprawowy, sprzęt do wydobywanie i oczyszczania wody, sprzęt do budowy dróg i lotnisk, pojazdy gąsienicowe np. „Czołg Saperski” B-72 KLON itp.

W skład ekspozycji wchodzą również odcinki mostów składanych i mosty towarzyszące zaprezentowane na zaimprowizowanej przeszkodzie wodnej.

 

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane!!!

Limit miejsc: 70

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów - zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza jest RÓWNOZNACZNY ze znalezieniem się na liście wycieczkowej!! Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCAOdwiedzajcie także oczywiście profil Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oddziale Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Kamil Eckhardttel.: +48 71 798 13 15[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl