wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. BRAK MIEJSC na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław" ! 25.08, godzina 10:00. "Podróż w czasie do PORT-u"

BRAK MIEJSC na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław" ! 25.08, godzina 10:00. "Podróż w czasie do PORT-u"

Kamil Eckhardt,

Kolejna wycieczka z serii ,,Akademicki Wrocław" odbędzie się w Kampusie Pracze Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii PORT i będzie nosiła tytuł "Podróż w czasie do PORT-u". Gości przywita Pan Prezes PORT-u, dr Piotr Dytko a oprowadzać wycieczkę będą pracownicy Kampusu Pracze.

Reklama

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane!!!

Spacer odbędzie się 25/08/2018 i będzie nosił tytuł:

,,Akademicki Wrocław - Podróż w czasie do PORT-u"

Miejsce zbiórki: Godzina 10:00, ul. Stabłowicka 147, budynek nr 1 przed wejściem, przy wieży zegarowej (widocznej na zdjęciu tytułowym, zapowiadającym wycieczkę).

 

 

Wycieczka po Kampusie Pracze Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii PORT  to niezwykła podróż w czasie, przybliżająca historię zabytkowego kompleksu oraz działalność badawczo-rozwojową ośrodka. W tym dniu uczestnicy spaceru poznają 100 lat historii tego miejsca, które przyciąga swoją magią i wyjątkowością.

 

Podczas wędrówki uczestnicy spaceru poznają początki tego miejsca oraz dowiedzą się jaką rolę pełni dzisiaj, jako miejsce spotkań naukowców, przedsiębiorców oraz globalnych partnerów sektora innowacji i technologii. Goście będą mieli okazję zobaczyć niedostępne na co dzień dla zwiedzających laboratoria, wśród nich udostępnione będą m.in. pomieszczenia, w których zabronione jest używanie materiałów codziennego użytku takich jak papier, ołówki czy tkaniny naturalne. To tak zwane laboratoria typu clean room o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w szczególności pod kątem zanieczyszczeń typu: pył, kurz, bakterie, opary chemiczne, ale także rodzaju światła, kierunku przepływu powietrza, temperatury oraz ciśnienia.

 

Innym punktem spaceru będzie również - nieznany dotąd wielu wrocławianom - budynek sławnego architekta Maxa Berga. To budowla, którą Berg, przy udziale Georga Müllera, zaprojektował w 1912 r. w kompleksie ówczesnego Domu Opieki w Praczach Odrzańskich. Budynek autorstwa jednego z najwybitniejszych wrocławskich twórców, to trójskrzydłowy obiekt, na planie litery „U”, z arkadami i werandami na zamknięciu bocznych skrzydeł. Kształt tego budynku zapowiada ceglany modernizm lat dwudziestych. W tamtych czasach służył jako szpital dla kobiet chorych na epilepsję.

Zapisy na wycieczkę pojawią się na stronie wca.wroc.pl w poniedziałek 20 sierpnia o godzinie 9 rano!

Limit miejsc: 30

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów - zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza jest RÓWNOZNACZNY ze znalezieniem się na liście wycieczkowej!! Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno i nie zapisywaniu się po kilka razy w obawie, że formularz nie zadziałał - takie zachowanie blokuje możliwość zapisu innym osobom.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCAOdwiedzajcie także oczywiście profil stronę PORTU

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane!!!

(jutro będziemy wysyłać maile potwierdzające obecność na liście, plus dodatkowe informacje)

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Kamil Eckhardttel.: +48 71 798 13 15[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl