wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. [BRAK MIEJSC] 10.09 o godz 9:00 ruszają zapisy na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław". 15.09, godzina 10:00. ,,Wrocławska medycyna akademicka - wczoraj i dziś"

[BRAK MIEJSC] 10.09 o godz 9:00 ruszają zapisy na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław". 15.09, godzina 10:00. ,,Wrocławska medycyna akademicka - wczoraj i dziś"

Kamil Eckhardt,

[BRAK MIEJSC] 10.09 o godz 9:00 ruszają zapisy na kolejną  wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław".  15.09, godzina 10:00. ,,Wrocławska medycyna akademicka - wczoraj i dziś"

Kolejna wycieczka z serii ,,Akademicki Wrocław" odbędzie się na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i będzie nosiła tytuł "Wrocławska medycyna akademicka - wczoraj i dziś". Uczestnicy spaceru będą mogli dowiedzieć się jak, na przestrzeni dziejów, zmieniała się medycyna i jak wygląda jej najbardziej nowoczesna wersja.

Reklama

Spacer odbędzie się 15/09/2018 i będzie nosił tytuł:

,,Akademicki Wrocław: Wrocławska medycyna akademicka - wczoraj i dziś"

Miejsce zbiórki:

ul. Chałubińskiego 7a, przed głównym wejściem do Centrum Symulacji Medycznej, na wprost komina. (czerwona kropka na mapie poniżej)

 mapka-csm_1
Godzina zbiórki:
10:00
Czas trwania spaceru:
około 2 godzin (10:00-12:00)
 
 
   aut. Tomasz Walów, źródło: umed.wroc.pl
Odwiedzając Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, nie sposób nie zwrócić uwagi na pięknie odrestaurowany budynek z kominem widocznym z całego kampusu. Centrum Symulacji Medycznej, które odwiedzimy 15 września, to przełom w dydaktyce uczelni. W zabytkowych wnętrzach XIX-wiecznego budynku umieszczono najnowocześniejsze symulatory. Zwiedzający będą mogli zobaczyć sale wysokiej wierności, w których na co dzień studenci zdobywają pierwsze szlify, sprawdzając w praktyce swoje umiejętności na sali operacyjnej, porodowej czy w karetce pogotowia.
   aut. Tomasz Walów, źródło: umed.wroc.pl
Ogromną zaletą Centrum jest możliwość pracy w interdyscyplinarnych zespołach – przyszli lekarze, pielęgniarki czy położne muszą zmierzyć się nie tylko z samym wyzwaniem medycznym, ale też nauczyć współpracować. Tu opanują najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne procedury bez obaw o zdrowie i życie swoich pacjentów. Sprowadzone do Centrum Symulacji Medycznej symulatory wiernie oddają realia porodu, zawału czy znieczulenia ogólnego. Uczestnicy spaceru z serii "Akademicki Wrocław" będą mieli okazję zobaczyć jak wierne są to realia. Spacer obejmować będzie także zabytkowy kampus Klinik.
   aut. Tomasz Walów, źródło: umed.wroc.pl

Zapisy na wycieczkę pojawią się na stronie wca.wroc.pl w poniedziałek 10 września o godzinie 9 rano!

Limit miejsc:  WSZYSTKIE MIEJSCA ZAREZERWOWANE

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów - zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza jest RÓWNOZNACZNY ze znalezieniem się na liście wycieczkowej!! Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno i nie zapisywaniu się po kilka razy w obawie, że formularz nie zadziałał - takie zachowanie blokuje możliwość zapisu innym osobom.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCAOdwiedzajcie także oczywiście stronę Uniwersytetu Medycznego

Fill out my online form.

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Monika Płoszajtel.: +48 71 770 20 04[email protected]

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl