wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bolid PWR Racing Team podbił Włochy
Bolid PWR Racing Team podbił Włochy

fot. Krzysztof Mazur/PWr

Studenci z Politechniki Wrocławskiej jako pierwszy polski zespół triumfowali w zawodach Formuły Student, które w ubiegły weekend odbyły się we Włoszech. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, ekipa PWR Racing Team była najlepsza w prezentacji biznesowej i teście przyspieszenia.

Reklama

O zwycięstwo na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano walczyło 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych. Początek rywalizacji to konkurencje statyczne: prezentacja biznesowa oraz Design Event, czyli prezentacja konstrukcyjna bolidu.

 

Fot.  Krzysztof Mazur/PWr

Nasz zespół od razu pokazał, że zapowiedź walki o czołowe miejsca w tym sezonie nie była przesadą. Według jury pokaz biznesowy PWR Racing Team był najlepszy, a w Design Event studenci uplasowali się na trzecim miejscu. 

Później przyszedł czas na bezpośrednią walkę na torze. Rozegrano pięć konkurencji dynamicznych: Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów), Skid Pad (jazda na czas po torze w kształcie „ósemki”), Autocross (pokonanie na czas jednego okrążenia toru), Endurance (wyścig główny) oraz Efficiency (ocena wydajność pojazdu).  

Czytaj też: PWR Racing TEAM wśród 30 Kreatynych Wrocławia

Bolid RT08 studentów PWr po raz kolejny okazał się najlepszy w teście przyspieszenia (czas 3,66 sekundy), a z wynikiem 55 sekund został sklasyfikowany na drugim miejscu podczas zmagań na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru. W pozostałych konkurencjach kierowcom PWR Racing Team nie poszło gorzej, bowiem w Skid Padzie i Endurance zajęli drugie miejsca.

Krzysztof Mazur/PWr

– To historyczne zwycięstwo, ale przyjmujemy je tak, jakby nic się nie stało i nie osiadamy na laurach, bo sezon wyścigowy jest długi i ciężki. Już we wtorek wyjeżdżamy na zawody do Czech, później czeka nas występ w Niemczech, a na koniec na Węgrzech – mówi Magdalena Klimek, liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team.

Więcej informacji o rywalizacji w Formule Student oraz kolejnych startach PWR Racing Team na Facebooku.

materiały Politechniki Wrocławskiej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl