wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biznesowe zadania dla studentów od przedsiębiorców
Biznesowe zadania dla studentów od przedsiębiorców

fot. ilustracyjne

Twoja firma ma ciekawy pomysł na nowe przedsięwzięcie, a nie ma czasu na jego zrealizowanie lub kadry, która mogłaby się tym zająć? Jest rozwiązanie tego problemu. Do 27 stycznia 2016 r. przedsiębiorstwa mogą zgłaszać propozycje inicjatyw, które w ramach swoich zajęć będą realizowali studenci Politechniki Wrocławskiej.

Reklama

Już po raz czwarty uczelnia ta zaprasza firmy do wspólnej realizacji projektów zespołowych w ramach trójstronnej współpracy grup studenckich Wydziału Elektroniki, pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz otoczenia biznesowego uczelni.

Zadaniem firm biorących udział w przedsięwzięciu jest m.in. definiowanie tematów, udzielanie konsultacji, wspólny nadzór merytoryczny oraz udostępnienie sprzętu i oprogramowania niezbędnego do realizacji stawianych zadań. Dzięki tego rodzaju współpracy studenci mogą zdobyć cenne doświadczenie i pokazać potencjalnym pracodawcom swoje największe atuty.

Projekt ten daje również przedsiębiorstwom możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi przyszłymi pracownikami i oddziaływanie na przebieg procesu ich kształcenia. Często współpraca ta jest kontynuowana później w ramach praktyk studenckich, projektów inżynierskich, a także prac badawczo - rozwojowych.

Celem projektu zespołowego jest realizacja bardziej rozbudowanych, złożonych zadań projektowych, ukierunkowanych na rozwiązanie konkretnego problemu. Prace są realizowane w grupach, najczęściej złożonych z 4–6 osób. Dużą zaletą przedsięwzięcia jest realizacja projektów interdyscyplinarnych, charakteryzujących się istotnymi aspektami praktycznymi i wykonywanych we współpracy z zewnętrznymi jednostkami i przedsiębiorstwami.

Tworzone przez studentów projekty to ich największe prace zaliczeniowe w czasie studiów. Zadania te niejednokrotnie stanowią wstęp do realizowanych później prac dyplomowych, w ramach których studenci indywidualnie skupiają się na rozwiązaniu specyficznego problemu inżynierskiego związanego z ich kierunkiem studiów.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas czerwcowej Konferencji Projektów Zespołowych, która odbędzie się pomiędzy 20 a 25 czerwca 2016 na terenie Kampusu Głównego Politechniki Wrocławskiej. Najlepsze projekty otrzymają specjalne nagrody od sponsorów.

W ubiegłym roku zespoły studenckie przygotowały m.in. mobilnego asystenta EcoDrivingu, protezę dłoni EZI-Hand czy komputerową wersję gry w statki.

Zainteresowane współpracą firmy mogą zgłaszać swoje kandydatury korzystając z formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie - tutaj, lub skontaktować się z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 11/17 - tutaj; e-mail: [email protected], Maciej Nikodem, e-mail: [email protected], tel. 71 320 28 73, kom. 691 073 414

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl