wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Białoruska młodzież zainteresowana studiami we Wrocławiu
Białoruska młodzież zainteresowana studiami we Wrocławiu

Stoisko wrocławian na targach edukacyjnych w Mińsku

Przedstawiciele czterech wrocławskich szkół wyższych oraz projektu Teraz Wrocław wzięli udział w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Education & Career 2018” w Mińsku na Białorusi.

Reklama

– Już po raz trzeci bierzemy udział w tej imprezie targowej i zauważamy, że zainteresowanie studiami w Polsce wśród białoruskiej młodzieży jest coraz większe – opowiada Mirosław Lebiedź, koordynator projektu Teraz Wrocław. – Prawie połowa z nich posiada lub się stara o Kartę Polaka, co pozwoli im na nieodpłatne studiowanie w Polsce.

Projekt Teraz Wrocław firmowany jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Na trzydniowych targach w Mińsku prezentowały się Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz niepubliczne Wyższa Szkoła Handlowa i Dolnośląska Szkoła Wyższa. Oczywiście, zainteresowani mogli zdobyć informacje także o innych wrocławskich uczelniach.

Mirosław Lebiedź: – Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki o profilu technicznym, ekonomiczny i przyrodniczym. Młodzi ludzie pytali o informatykę, biotechnologię, architekturę, zarządzanie, filologie oraz pedagogikę i psychologię. Wiele osób, które przyszły na targi, było dobrze przygotowanych do rozmów. Wynikało z tego, że decyzję o ewentualnych studiach w Polsce, we Wrocławiu, mają już solidnie przemyślaną.

Na zaproszenie Centrum Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji reprezentacja Wrocławia wzięła udział w panelu dyskusyjnym  dotyczącym umiędzynarodowiania białoruskich uczelni. Głównym tematem był płaszczyzna wymiany studenckiej, wymiany profesorów oraz międzynarodowa współpraca naukowa między polskimi i białoruskimi uczelniami.

Białorusini są drugą co do wielkości (po Ukraińcach) grupą cudzoziemców studiujących w Polsce – to ponad pięć tys. osób.

m/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl