wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Białoruska młodzież zainteresowana studiami we Wrocławiu

– Już po raz trzeci bierzemy udział w tej imprezie targowej i zauważamy, że zainteresowanie studiami w Polsce wśród białoruskiej młodzieży jest coraz większe – opowiada Mirosław Lebiedź, koordynator projektu Teraz Wrocław. – Prawie połowa z nich posiada lub się stara o Kartę Polaka, co pozwoli im na nieodpłatne studiowanie w Polsce.

Projekt Teraz Wrocław firmowany jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Na trzydniowych targach w Mińsku prezentowały się Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz niepubliczne Wyższa Szkoła Handlowa i Dolnośląska Szkoła Wyższa. Oczywiście, zainteresowani mogli zdobyć informacje także o innych wrocławskich uczelniach.

Mirosław Lebiedź: – Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki o profilu technicznym, ekonomiczny i przyrodniczym. Młodzi ludzie pytali o informatykę, biotechnologię, architekturę, zarządzanie, filologie oraz pedagogikę i psychologię. Wiele osób, które przyszły na targi, było dobrze przygotowanych do rozmów. Wynikało z tego, że decyzję o ewentualnych studiach w Polsce, we Wrocławiu, mają już solidnie przemyślaną.

Na zaproszenie Centrum Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji reprezentacja Wrocławia wzięła udział w panelu dyskusyjnym  dotyczącym umiędzynarodowiania białoruskich uczelni. Głównym tematem był płaszczyzna wymiany studenckiej, wymiany profesorów oraz międzynarodowa współpraca naukowa między polskimi i białoruskimi uczelniami.

Białorusini są drugą co do wielkości (po Ukraińcach) grupą cudzoziemców studiujących w Polsce – to ponad pięć tys. osób.

m/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl