wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bezpłatne badania cytologiczne i USG piersi dla studentek
Bezpłatne badania cytologiczne i USG piersi dla studentek

Studentki ze wszystkich wrocławskich uczelni oraz pracownice uczelni mogą do końca marca wziąć udział w akcji profilaktycznej „Zdrowie kobiety”.

Reklama

Bezpłatne badania cytologiczne oraz USG piersi oferują przychodnie studenckie Akademik. To kolejna edycja corocznej akcji „Zdrowie kobiety”. „Cytologia to proste badanie, które może uratować ci życie. Wykrywa różne zmiany w szyjce macicy – od stanu zapalanego po raka. Wystarczy badać się raz w roku” – informują organizatorzy akcji. Natomiast USG pozwala wykryć niepokojące zmiany w piersiach na wczesnym etapie. Rak szyjki macicy i rak piersi to najczęstsze nowotwory kobiece w Polsce.

Do poradni studenckich Akademik przy ul. Parkowej 46 oraz Krasińskiego 9 mogą się zgłaszać studentki wszystkich wrocławskich szkół wyższych oraz panie pracujące na uczelniach. Badania są bezpłatne. Akcja potrwa do 31 marca. Rejestracja pod numerem 801 462 988.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl