wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bal Politechniki dał 160 tys. na rzecz niepełnosprawnych studentów

To tradycja, że bal organizowany jest w ostatnią sobotę karnawału. Na zaproszenie prof. Cezarego Madryasa, rektora PWr, w auli w gmachu głównym uczelni bawiło się ponad 170 gości.

Jeszcze przed rozpoczęciem balu fundusz stypendialny wzbogacił się o 86,8 tys. zł. Środki na ten cel przekazały: Fundacja PKO Bank Polski, Impel, PCC Rokita, Elektrotim, Nalco Polska oraz dr Leszek Czarnecki.

Rysunki tuszem, piłka od Gortata i medal

Podczas licytacji nowych nabywców znalazło 29 przedmiotów ofiarowanych przez władze i pracowników uczelni, przyjaciół Politechniki oraz prace plastyczne studentów Wydziału Architektury. Z licytacji uzyskano 73 tys. zł.

Największym zainteresowaniem gości cieszyła się kolekcja rysunków tuszem Edwarda Koziołka, pracownika Wydziału Architektury, oryginalna piłka ligi NBA z podpisem Marcina Gortata, a także album wydany z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i okolicznościowy medal, wyemitowany dla upamiętnienia 100-lecia Sejmu Ustawodawczego.

PWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl