wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. AWF: Trwa modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Witelona
AWF: Trwa modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Witelona

Remont stadionu lekkoatletycznego AWF Wrocław zakończy się w sierpniu, fot. www.wroclaw.pl

Ponad osiem milionów złotych wyda Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Witelona. Zakończenie robót zaplanowano na sierpień.

Reklama

Kameralny stadion lekkoatletyczny na skraju Parku Szczytnickiego powstał w pierwszej połowie XX wieku. Korzystają z niego przede wszystkim studenci i wykładowcy wrocławskiej AWF. Przymiarki do modernizacji stadionu między ulicami Witelona i Mickiewicza trwały kilka lat. Dzisiaj prace są już bardzo zaawansowane, stadion w nowej odsłonie będzie gotowy w drugiej połowie sierpnia.

Tory dla sprinterów, rzutnie dla miotaczy

Modernizacja zakłada w gruncie rzeczy kompletną przebudowę stadionu przy ul. Witelona. Powstają tory do sprintów oraz do biegów długich. Niestety, okrążenie nie będzie miały pełnego, klasycznego wymiaru, czyli czterystu metrów, bo zwyczajnie nie ma na to miejsca. Jednak autorzy projektu tak zmienili geometrię stadionu, że same wiraże będą porównywalne profilem do tych, jakie są na pełnowymiarowych obiektach.

Tory pokryte zostaną syntetyczną, kauczukową nawierzchnię.

Na nowym stadionie zaplanowano rzutnie do rzutów oszczepem, młotem i dyskiem oraz miejsce dla kulomiotów. Znajdzie się tu także skocznie: od skoku o tyczce, przez trójskok i skok wzwyż, po skok w dal. Prace obejmują także budowę magazynu na sprzęt, zadaszonej trybuny z pięćdziesięcioma miejscami oraz systemów oświetlenia, odwodnienia i nowego ogrodzenia.

– Modernizacja samego stadionu będzie kosztowała ponad osiem milionów złotych. Do tego należy dodać koszt budowy drogi dojazdowej oraz chodnika, już na terenie uczelni  mówi dr Ireneusz Cichy, rzecznik prasowy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl