wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademiki

Kilkanaście tysięcy wrocławskich studentów mieszka w akademikach. Płacą zdecydowanie mniej, niż ich koledzy wydają na stancje, i mają okazję na poznanie kolegów wyższych roczników – to często bezcenne doświadczenie.

Z drugiej strony obowiązują ich ograniczenia – nieliczni mają pokoje jednoosobowe, nie mogą swobodnie przyjmować gości, częste imprezowanie także nie wchodzi w rachubę.

Zwykle we wrześniu miejsca są już rozdanie, ale zdarza się, że któryś z lokatorów zmieni plany. Dlatego o wolne łóżko warto dopytywać nawet w październiku. W dodatku uczelnie wynajmują miejsca nie tylko swoim studentom.

Wynajęcie mieszkania lub pokoju jest droższe. Za miejsce w pokoju w mieszkaniu studenckim trzeba zapłacić od 400 zł w górę, samodzielny pokój rzadko kosztuje mniej niż 700 zł. Młodzi ludzie nieczęsto decydują się na mieszkanie przy obcej rodzinie. Najczęściej w kilka, kilkanaście osób zajmują mieszkanie lub cały dom.

Na początku roku akademickiego składy takich grup mieszają się – to też szansa na poznanie fajnej ekipy i zaczepienie się pod dobrym adresem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl