wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademia Capgemini: bezpłatne wykłady i warsztaty dla studentów

Bezpieczeństwo aplikacji internetowych, zagadnienia związane z rozwiązaniami mobilnymi dedykowanymi biznesowi oraz integracja danych to tylko niektóre tematy, jakimi zajmą się uczestnicy Akademii Capgemini. Będzie to już trzecia edycja bezpłatnych wykładów i warsztatów skierowanych do studentów kierunków związanych z IT, która wystartuje 24 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. Poprzednie edycje wydarzenia zgromadziły prawie pół tysiąca studentów.

W tym roku organizator, którym jest zespół wrocławskiego Software Solution Center - jednego z centrów Capgemini Polska Sp. z o.o., przygotował 11 spotkań – 6 wykładów i 5 sesji warsztatowych.

- Zajęcia zaplanowane w ramach Akademii poprowadzą doświadczeni specjaliści, którzy na co dzień uczestniczą w międzynarodowych projektach biznesowych – mówi Dominika Jadach-Łaguna z Capgemini Polska. - Stawiamy przede wszystkim na przekazanie młodym ludziom wiedzy praktycznej, pracę w oparciu o studium przypadków i rozwiązywanie problemów, jakie można napotkać podczas codziennej pracy w tej branży.

Inicjatywa Capgemini Polska to jedno z przedsięwzięć zintegrowanego programu B2U (Business2Universities), czyli przedsięwzięcia angażującego zarówno pracodawców, jak i studentów. Jej celem jest podniesienie praktycznych kompetencji młodych ludzi, aby z sukcesem mogli odnaleźć się na rynku pracy.

- Polscy studenci posiadają niezwykle szeroką wiedzę teoretyczną, natomiast celem i rolą pracodawców jest uzupełnienie jej o praktyczne aspekty, przedstawienie aktualnych kluczowych zagadnień ze świata biznesu, przekazanie wsparcia merytorycznego i wskazania odpowiednich kierunków rozwoju – tłumaczy Dominika Jadach – Łaguna.

Wykłady w ramach Akademii Capgemini będą prowadzone w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Natomiast warsztaty odbędą się w biurze Capgemini Polska, przy ul Strzegomskiej. Wszystkie zajęcia zakończą się w czerwcu 2014r.

Udział w Akademii Capgemini jest bezpłatny.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl