wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademickie Targi Pracy na Politechnice

Jubileuszową XX edycję targów organizuje Fundacja Manus i Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej. W tym roku impreza potrwa dwa dni: 8 i 9 października 2013 roku.

– Pomagamy studentom oraz absolwentom w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy, a pracodawcom umożliwiamy poznanie nowych absolwentów prestiżowej uczelni - mówi Ewa Żurowska, koordynator Akademickich Targów Pracy. - Uczelnia umożliwia nam nie tylko zdobycie dyplomu, ale także pomaga w znalezieniu pracy, co w dzisiejszych czasach jest dla inżynierów niezwykle pomocne.

Na początku października, tydzień przed Targami, dla studentów i absolwentów zorganizowane zostaną warsztaty, podczas których będą mogli przygotować się do spotkań z potencjalnymi pracodawcami.

Akademickie Targi Pracy cieszą się coraz wiekszą popularnością. Wiosenna edycja ATP przyciągnęła 10 tys. osób, a wśród wystawców były czołowe firmy, m.in. Ernst & Young,  PCC Rokita, Whirlpool, LG Display, WABCO, OVH Polska, AAM Poland, Hays.

Znanych firm nie zabraknie również w tej edycji Targów. Patronem drugiego dnia ATP będzie Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i przedsiębiorstwa biorące udział w programie Polski Czempion, firmowanym przez ARAW: AB, Impel, Hasco-Lek, Koelner, REC Global, TelForceOne, Clarena, KRUK SA, Selena czy Toya.

- Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej bierze udział w Targach, ponieważ na co dzień prowadzi działania mające na celu stymulowanie lokalnego rynku pracy, wspiera firmy w kampaniach rekrutacyjnych i promocyjnych oraz łączy biznes ze środowiskiem akademickim. Chcemy pokazać młodym ludziom, że karierę zawodową mogą z powodzeniem budować także w lokalnych przedsiębiorstwach, a uczelnia to doskonałe miejsce na jej rozpoczęcie. Wrocław to miasto możliwości, a Targi na Politechnice Wrocławskiej to świetna okazja na znalezienie dobrego miejsca pracy m.in. u Polskich Czempionów – mówi Kamil Pakosz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Firmy z Polskiego Czempiona działają na wielu rynkach zagranicznych i często oferują lepsze warunki zatrudnienia, niż korporacje zagraniczne, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

Akademickie Targi Pracy rozpoczną się 8 października w Zintegrowanym Centrum Akademickim przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Informacje o ATP na internetowej stronie:www.atp.manus.pl.

wto

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl