wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym
Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) odbędą się 24-25 października, w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. AMPPZ to krajowa odmiana konkursu ICPC (The ACM International Collegiate Programming Contest), który jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem informatycznym na świecie i jest uznawany za Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym.

Reklama

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, to najważniejsze zawody w Polsce dla studentów informatyki.

– Zawody są trudne, stanowią duże wyzwanie intelektualne, motywują studentów do pracy, dzięki której wspaniale rozwijają umiejętności analitycznego myślenia, tworzenia szybkich algorytmów oraz szybkiej i bezbłędnej ich implementacji. To są umiejętności, które chcemy w studentach rozwijać i których oczekują od nich globalni pracodawcy – mówi prof. Krzysztof Loryś z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i dodaje: – Wymierne znaczenie tych zawodów jest jeszcze takie, że najlepsi ze studentów będą reprezentować swoje uczelnie i Polskę na Mistrzostwach Centralnej Europy, w tym roku odbywają się w Zagrzebiu i Mistrzostwach Świata, które obędą się w Tajlandii.

AMPPZ to konkurs zespołowy. Każdy zespół składa się z trzech studentów reprezentujących tę samą uczelnię. Podczas zawodów każda trzyosobowa drużyna ma do dyspozycji jeden komputer, pięć godzin czasu i od 8 do 12 zadań algorytmiczno-programistycznych do rozwiązania.

Z drużynami akademickimi będą rywalizować drużyny firm

Sponsorami tegorocznej edycji są: Facebook, Google, TenSquareGames, Nokia, Dolby, Credit Suisse. Partnerem strategicznym jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Wrocław jest jednym z wiodących ośrodków branży IT w Polsce, a ARAW od wielu lat wspiera współpracę pomiędzy uczelniami oraz zagranicznymi i polskimi firmami informatycznymi, które prowadzą działalności w naszym mieście. Wspólnie z władzami Instytutu Informatyki udało nam się wypromować tegoroczną edycję mistrzostw wśród przedstawicieli biznesu i pozyskać znakomite grono sponsorów, w tym globalne marki, największych wrocławskich pracodawców IT, jak i wiodące polskie podmioty – mówi Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W tym roku po raz pierwszy w historii z drużynami akademickimi będą rywalizować drużyny firm sponsorujących (co prawda poza konkursem, ale w tym samym czasie i będą rozwiązywać te same zadania co drużyny akademickie). W składach drużyn sponsorskich są laureaci olimpiady informatycznej, uczestnicy AMPPZ sprzed kilku lat. Poza konkursem będą też startować dwie drużyny licealne złożone z uczniów XIV LO, którzy uczeni są przez pracowników IIUWr.

Podczas zawodów odbędzie się także sesja wykładów, na której prelegentami będą pracownicy firm sponsorskich. Podczas imprezy będzie szansa na spotkanie z przedstawicielami m.in. Google i Facebook, i rozmowę o pracy. Na rozmowę z Google mozna się umówić za pomocą formularza TUTAJ.

Więcej informacji na stronie zawodów: amppz.ii.uni.wroc.plfot. organizatorzy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl