wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademicki Wrocław: Za kulisami Akademii Sztuk Teatralnych. Zapraszamy na kolejną wycieczkę!
Akademicki Wrocław: Za kulisami Akademii Sztuk Teatralnych. Zapraszamy na kolejną wycieczkę!

01.12.2018 zapraszamy do Akademii Sztuk Teatralnych!

Reklama

Zapraszamy na kolejny spacer z serii Akademicki Wrocław, który odbędzie się 01.12.2018 r. i będzie nosił tytuł:

,,Akademicki Wrocław. Za kulisami Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu”

Miejsce zbiórki:  

hol Akademii Sztuk Teatralnych Filia we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej 59

Termin:  01.12.2018 r.

Czas trwania spotkania:  godz. 10.00-12.00

Liczba uczestników:  30 osób

Wrocławska Filia Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie liczy juz prawie pięćdziesiąt lat. W budynku na Braniborskiej 59 kształcimy przyszłych aktorów dramatycznych, lalkarzy, reżyserów teatru lalkowego, natomiast na Studiach Podyplomowych reżyserów teatrów dziecięcych i  młodzieżowych.

(Autor zdjęcia: Mariusz Mikołajczyk)

Przez te lata uczelnia wykształciła artystów, których sylwetki dobrze znane są każdemu miłośnikowi teatru i filmu. Na deskach sal wykładowych naszej uczelni swoje pierwsze kroki teatralne stawiali Jolanta Fraszyńska, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Konrad Imiela, Agata Kucińska czy Remigiusz Brzyk.

Na dwóch wydziałach Akademii Teatralnej – Aktorskim i Lalkarskim co roku przyjmowana jest nieliczna grupa utalentowanych osób, która w kameralnych przestrzeniach Akademii oddających warunki zbliżone do tych, jakimi dysponują teatry zawodowe, szlifuje warsztat aktorski przyszłych adeptów sztuk teatralnych.

(Autor zdjęcia: Mariusz Mikołajczyk)

Podczas akademickiego spaceru zajrzymy do sal wykładowych, gdzie codziennie w małych grupach  studenci Akademii Sztuk Teatralnych pracują nad wierszem, prozą, scenami dramatycznymi, lalkowymi, śpiewają, tańczą, a także ćwiczą wymowę czy nośność głosu.

Wędrując po budynku zobaczymy również miejsca pracy ludzi, bez których nie udałoby się stworzyć realiów prawdziwego teatru. Na chwilę swoje drzwi uchylą pracownie plastyczna, krawiecka, kabiny akustyków i oświetleniowców, abyście Państwo mogli zobaczyć to, czego zwykle nie widać, a bez czego nie sposób zrealizować przedstawienia teatralnego.

(Autor zdjęcia: Mariusz Mikołajczyk)

Tego dnia zatem przemierzając korytarze uczelni i zaglądając do sal, w których kształcą się adepci sztuk teatralnych, uchylimy tym samym Państwu rąbka tajemnicy, pokazując drogę jaką musi przejść przyszły artysta teatru, aby z odwagą spojrzeć widzowi w oczy i jakie warunki stwarza Akademia Sztuk Teatralnych, aby pomóc mu ten cel osiągnąć.

Zapisy na wycieczkę pojawią się na stronie wca.wroc.pl w poniedziałek 26 listopada 2018 o godzinie 9:00

ZAPISY DOSTĘPNE POD ADRESEM:

[WSZYSTKIE MIEJSCA ZAREZERWOWANE]

FORMULARZ ZAPISÓW-LINK

 Limit miejsc: 30

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów - zielony komunikat, który pojawi się po wypełnieniu formularza jest RÓWNOZNACZNY ze znalezieniem się na liście wycieczkowej! Prosimy o zapisywanie każdej osoby osobno i nie zapisywaniu się po kilka razy w obawie, że formularz nie zadziałał - takie zachowanie blokuje możliwość zapisu innym osobom.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCAOdwiedzajcie także stronę  Akademii: http://www.ast.wroc.pl/  a także na wirtualny  spacer po AST http://spacer.ast.wroc.pl/ oraz na profil na Facebooku: Akademia Sztuk Teatralnych Wroclaw

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Monika Płoszaj  tel.: +48 71 770 20 04[email protected]

Adam Żygadło   tel.: +48 71 798 13 14[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl