wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademicki Wrocław po raz drugi zagrał dla WOŚP!
WOŚP to wyjątkowa inicjatywa uczelni, miasta i Akademii Młodych Uczonych i Artystów, jedyna taka w Polsce. WCA
WOŚP to wyjątkowa inicjatywa uczelni, miasta i Akademii Młodych Uczonych i Artystów, jedyna taka w Polsce.

W minionym tygodniu zakończyła się akcja Akademicki Wrocław dla WOŚP. Dzięki wspólnej inicjatywie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Akademii Młodych Uczonych i Artystów i wrocławskich uczelni, udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych, które w całości zasilą konto finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

Trening z Rafałem Kubackim, zwiedzanie Zakładu Patomorfologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, przejażdżka symulatorem ciężarówki i autobusu czy sesja strzelania z wiatrówki z Dziekanem Wydziału Psychologii wrocławskiego SWPS – to tylko kilka z 15. aukcji, które można było licytować w ramach akcji Akademicki Wrocław dla WOŚP.

 - To wyjątkowa inicjatywa uczelni, miasta i Akademii Młodych Uczonych i Artystów, jedyna taka w Polsce – podkreśla Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego - Takie wspólne akcje są najlepszym dowodem na to, że idea Akademickiego Wrocławia przekłada się po prostu na konkretne działania. W tym wypadku na cel wyjątkowo ważny społecznie – dodaje.

Najwyższą kwotę - ponad 3 tys. zł. - na aukcjach uzyskał obraz autorstwa prof. Wojciecha Pukocza, rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

 - „Cafe Berg – czarny dach”, to obraz namalowany  w 2021 roku, w technice akrylowej na płótnie. Powstał w ramach cyklu kilkunastu prac pt. „Dom wzorcowy”. Inspiracją do jego powstania jest fascynacja zarówno modernistyczną architektura Breslau, jak i jej późniejszą, modernistyczna odsłoną. Interpretacja architektonicznej bryły łączy miękkie linie z rozedrganą struktura tła, łagodząc nieco surowy charakter modernistycznej budowli - mówi prof. Wojciech Pukocz - Cieszę się, że ta praca uzyskała na aukcji tak wysoką cenę. Już po raz drugi jako uczelnia przyłączyliśmy się do wspólnej inicjatywy akademickiego Wrocławia. Wspieramy WOŚP i wszelkie tego rodzaju akcje, jednoczące akademicka społeczność Wrocławia -.

Akcja Akademicki Wrocław dla WOŚP cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że trzy aukcje (Chemiczne show w twoim domu, Przejazd symulatorem ciężarówki i autobusu oraz Fascynujący świat chorych komórek człowieka) zostały wystawione „podwójnie” na licytacje – na prośby osób, którym nie udało się ich wygrać.

Dr Urszula Komarnicka, Wiceprzewodnicząca Akademii Młodych Uczonych i Artystów: - Tegoroczny, 30. Finał WOŚP wywołał w nas potrójną radość! Po pierwsze - mogliśmy zrobić cos dobrego wspólnie (Akademia Młodych Uczonych i Artystów, Wrocławskie Centrum Akademickie oraz wrocławskie uczelnie), po drugie – udało się nam zebrać ponad 15. tysięcy złotych – czyli około 5 tysięcy więcej niż w roku poprzednim, a po trzecie – zainteresowanie aukcjami było tak duże, że niektóre z nich musieliśmy uruchomić po raz drugi! -

Wszystkim naszym partnerom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej akcji i mamy nadzieję, że Akademicki Wrocław dla WOŚP będzie grał – podobnie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – do końca świata i jeden dzień dłużej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl