wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademicki Wrocław gra po raz drugi dla WOŚP!
Kliknij, aby powiększyć
Ruszyły aukcje w ramach akcji Akademicki Wrocław dla WOŚP! WCA
Ruszyły aukcje w ramach akcji Akademicki Wrocław dla WOŚP!

Ruszyły aukcje w ramach akcji Akademicki Wrocław dla WOŚP! W tym roku WCA, Akademia Młodych Uczonych i Artystów oraz uczelnie wrocławskie, po raz kolejny wspólnie - jako Akademicki Wrocław - przygotowały wyjątkowe aukcje, na których wylicytować można m.in. unikatowe przedmioty przekazane przez władze uczelni, czy też wydarzenia i warsztaty, które pozwalają poznać "od kuchni" świat nauki.

Reklama

- Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma wyjątkowy charakter. Obchodzimy bowiem piękny jubileusz – już po raz trzydziesty mobilizujemy nasze siły, aby wesprzeć polską medycynę oraz placówki ochrony zdrowia – mówi prof. dr hab. Krystian Kiełb, Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych, Przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola - Wrocławskie wyższe uczelnie – jak co roku – we współpracy z Wrocławskim Centrum Akademickim oraz Akademią Młodych Uczonych i Artystów przygotowały szereg licytacji w ramach projektu Akademicki Wrocław dla WOŚP. Niezwykle cieszy mnie fakt, że środowisko akademickie z tak dużym zaangażowaniem włączyło się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy proponując wyjątkowe aukcje. Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie!

Przejażdżka symulatorem ciężarówki i autobusu, zwiedzanie Zakładu Patomorfologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, rozmowa online z autorem książki o Wiedźminie, czy organizacja urodzin w stylu eko  – to tylko niektóre z 15 aukcji przekazanych w tym roku przez organizatorów akcji.

- Ubiegłoroczna, spontaniczna inicjatywa Akademicki Wrocław dla WOŚP spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i udowodniła naszą jedność w działaniu w tak ważnym społecznie celu. Dlatego bardzo mnie cieszy, że Akademicki Wrocław dla WOŚP ma w tym roku swoją drugą edycję i mam nadzieję, że  - podobnie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - będziemy grać razem do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

- Akademia Młodych Uczonych i Artystów (AMUiA) po raz kolejny włącza się w akcję Akademicki Wrocław dla WOŚP. Udział AMUiA jest oczywisty, bo przecież nie ma nic bardziej budującego więzy środowiska akademickiego niż wspólne niesienie dobra! - komentuje dr Urszula Komarnicka, wiceprzewodnicząca Akademii Młodych Uczonych i Artystów, która przekazała na aukcję chemiczne show, zaplanowane w domu zwycięzcy licytacji.

Uniwersytet SWPS przekazał na licytacje dwie aukcje – pierwsza to wizyta w laboratorium milgramowskim, połączona z oprowadzaniem przez jednego z autorów polskiej replikacji eksperymentu Milgrama. Na drugiej aukcji wylicytować można sesję strzelectwa sportowego z dr. hab. Tomaszem Grzybem – Dziekanem Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

 - Niewiele jest w Polsce inicjatyw, które naprawdę ludzi łączą. Takich, przy których moglibyśmy nieco przywrócić w nas wiarę w to, że jesteśmy razem, razem chcemy komuś pomóc, ale też po prostu cieszyć się swoją obecnością. Takim wydarzeniem - instytucją jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która już od tylu lat, nie tylko pomaga w leczeniu najbardziej potrzebujących, ale po prostu daje nam wszystkim poczucie, że chwilami możemy być lepsi. Bądźmy zatem, i grajmy z Orkiestrą! - komentuje dr hab. Grzyb.

Wszystkie aukcje Akademickiego Wrocławia znajdują się tutaj:

https://allegro.pl/uzytkownik/AkademickiWroc

Wydarzenie na FB 

Zapraszamy do licytowania!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl