wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe inwestycje na Akademii Muzycznej
Nowe inwestycje na Akademii Muzycznej

Dziedziniec wewnętrzny Akademii Muzycznej we Wrocławiu, źródło: Akademia Muzyczna

Spore zmiany szykują się na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jeszcze w tym roku ma powstać Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów oraz Zielony Dziedziniec z letnią sceną koncertową.

Reklama

Jak podkreślają przedstawiciele uczelni – obie inwestycje znacząco wpłyną na komfort nauczania, jak i zwiększą możliwości organizowania wydarzeń artystycznych z udziałem studentów oraz artystów spoza Akademii Muzycznej. Przy okazji teren przy uczelni wzbogacony zostanie o dodatkową zieleń.

Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów

Obecnie trwają już prace nad budową Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów. W tym celu przebudowywany jest kompleks pomieszczeń Działu Nauczania i Spraw Studenckich oraz gabinety nauczycieli akademickich, które znajdują się w gmachu głównym uczelnianego kampusu od strony pl. Jana Pawła II.

– Założeniem projektu jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która stanowić będzie nowocześnie wyposażone centrum. Będzie tam jedenaście pomieszczeń, w tym gabinety dziekanów – mówi prof. dr hab. Krystian Kiełb, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Wizualizacja pomieszczeń w Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów, źródło: Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Oddanie do użytku nowych pomieszczeń planowane jest na wrzesień br., tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2021/2022.

Zielony Dziedziniec z letnią sceną koncertową

Zielony Dziedziniec powstanie na placu przy akademickim kampusie. Koncepcja architektoniczna projektu zakłada utworzenie tam przyjaznej przestrzeni, która wieczorami zmieniać się będzie w miejsce spotkań oraz letnią scenę koncertową.

– Będziemy chcieli organizować tam plenerowe wydarzenia artystyczne z udziałem studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich z naszej uczelni, ale nie tylko. Wierzymy, że w przyszłości letnia scena na stałe wpisze się na mapie miejsc chętnie odwiedzanych przez wrocławian i turystów – podkreśla rektor.

Na dziedzińcu planowane są także dodatkowe nasadzenia oraz wybudowanie systemu odprowadzania wody opadowej, który będzie wykorzystywany m.in. do podlewania terenów zielonych uczelni. 

Wizualizacja letniej sceny koncertowej wrocławskiej Akademii Muzycznej, źródło: Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Prace budowlane rozpoczną się w lipcu, a zakończą jesienią 2021 r. 

Obie inwestycje finansuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl