wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. 27.03 - Ruszają zapisy na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław". Data wycieczki 07.04, godzina 12:00. Papieski Wydział Teologiczny!

27.03 - Ruszają zapisy na kolejną wycieczkę z serii ,,Akademicki Wrocław". Data wycieczki 07.04, godzina 12:00. Papieski Wydział Teologiczny!

Kamil Eckhardt,

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów. materiały organizatora
O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów.

Kolejna wycieczka z serii ,,Akademicki Wrocław” odbędzie się na terenach Papieskiego Wydziału Teologicznego a gości oprowadzać będzie JM Rektor ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec i pracownicy PWT, którzy przygotowali mnóstwo niespodzianek dla zwiedzających.

Reklama

Najważniejsze informacje o wycieczce po Papieskim Wydziale Teologicznym

Spacer odbędzie się 07/04/2018 i będzie nosił tytuł: ,,Akademicki Wrocław - Na żywo z historią. Wizyta w PWT".

 

Godzina zbiórki wszystkich uczestników spaceru o godzinie 12 w Auli PWT na Placu Katedralnym 1.

W ramach wycieczki Akademicki Wrocław, Rektor PWT ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec przedstawi historię i teraźniejszość uczelni. Będzie można zobaczyć nieudostępniane na co dzień pomieszczenia i nadodrzańskie ogrody. Swoje drzwi otworzy przed gośćmi także Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu. W związku z tym, że Papieski Wydział Teologiczny znajduje się w duchowym sercu Wrocławia - na Ostrowie Tumskim - nie sposób będzie także ominąć najważniejszej katolickiej świątyni w mieście jaką jest Archikatedra Wrocławska, gdzie uczestnicy wycieczki poznają tajemnice jej ambitu.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu jest jednowydziałową katolicką uczelnią, która kształci studentów na trzech kierunkach: teologia, pedagogika i filozofia. W ofercie edukacyjnej jest także szeroki wachlarz studiów podyplomowych. W 2002 roku PWT świętował trzechsetlecie swojego istnienia. Wydział teologii był bowiem jednym z wydziałów Akademii Leopoldyńskiej założonej w 1702 roku.

Początek kształcenia teologicznego w stolicy Dolnego Śląska datuje się jednak na rok 1565, kiedy to powstało, jako jedno z pierwszych w Kościele, Seminarium Duchowne. Wydział Teologiczny przez 253 lata był częścią Uniwersytetu Wrocławskiego. Sytuacyjna zmieniła się dopiero po drugiej wojnie światowej, kiedy to akademicka teologia musiała radzić sobie samodzielnie. W obecnym 2018 roku Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu obchodzi jubileusz Pięćdziesięciolecia uznania przez Stolicę Apostolską wydziału jako kontynuacji wydziału teologii katolickiej UniwersytetuWrocławskiego.

Zapisz się na wycieczkę!

Limit miejsc: 100

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów.

Formularz zapisów

WCA - Akademicki Wrocław

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: WCAOdwiedzajcie także oczywiście profil PWT !

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Kamil Eckhardttel.: +48 71 798 13 15[email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl