44 laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego

Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło listę laureatów kolejnej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego dla laureatów ogólnopolskich olimpiad i konkursów. W tym gronie najsilniejszą reprezentację ma Politechnika Wrocławska.

  • Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków


Studencki Program Stypendialny realizowany jest pod szyldem Wrocławskiego  Centrum Akademickiego (WCA). WCA koordynuje i wspiera współpracę władz Wrocławia i instytucji municypalnych z wrocławskimi uczelniami i środowiskiem akademickim.

Wyróżnienia przyznawane przez Prezydenta Wrocławia (na wniosek WCA) to stypendia w wysokości tysiąca złotych wypłacane przez dziewięć miesięcy. Jego laureatami zostają studenci I roku, zwycięzcy ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych.

W tegorocznej edycji nagrodzono 44 osoby. Wśród stypendystów najwięcej jest studentów Politechniki Wrocławskiej – aż 23, w tym gronie dominują studenci wydziałów: Podstawowych Problemów Techniki oraz Informatyki i Zarządzania. Stypendia przyznano także studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego.

Zobacz listę laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego

Więcej o Studenckim Programie Stypendialnym na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego

 Zgłoś uwagę