4. urodziny Sofar Sounds Wrocław. Koncerty o godz. 19.00

Od 23 do 26 marca o godzinie 19.00 Sofar Sounds Wrocław zaprasza na Facebook lub Instagram na swoje koncerty. Grupa słynie z kameralnych wydarzeń, organizowanych dla naprawdę niewielkiej publiczności w wyjątkowych miejscach. Zagrali m.in.: u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka w gabinecie, w tramwaju, kwiaciarni i w wielu innych nieoczywistych miejscach. W ubiegłą sobotę miał się odbyć urodzinowy koncert, jednak w związku z epidemią byli zmuszeni go odwołać.


Wyjątkowość Sofara to przede wszystkim fakt, że koncerty pozwalają na bycie naprawdę blisko muzyki i obcowanie z nią. To wydarzenie, które ma wielu zwolenników na całym świecie, jednak podczas jednego koncertu nie spotkamy tłumów. Na scenie Sofar Soudns Wroclaw wystąpili m.in.: EABS, Oxford Drama, Mikromusic, Rycerzyki, Sutari, Gooral, Marcelina. 

Sofar Sounds Wrocław z Kanapy

Tym razem w wydarzeniu może wziąć udział, większa liczba gości, ponieważ, koncerty odbędą się za pomocą streamingu. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy usiąść wygodnie na kanapie i wejść na fanpage Sofar Sounds Wrocław na Facebooku lub na Instagramie, gdzie każdego dnia inny artysta pojawi się z muzyką, prosto ze swojego domu. Koncerty odbędą się w dniach 23-26 marca o godzinie 19:00.

Czytaj też: Sofar sounds - 30 Kreatynych Wrocławia

Sofar Sounds Wrocław fot. Joanna Leja

- Zmuszeni obecną sytuacją musieliśmy przełożyć nasz urodzinowy 39. Sofar we Wrocławiu. To jednak nie znaczy, że nie będziemy dostarczać dobrej muzyki! Będziemy świętować i cieszyć się koncertami na żywo, ale w bezpiecznej formie – z kanapy we własnym domu – mówi Adrian Siegle, założyciel Sofar Sounds Wrocław. - Pozostawimy jednak element niespodzianki i nie zdradzimy, kto wystąpi. Każdego dnia dowiecie się o tym dołączając do wydarzenia na Facebooku lub Instagramie dodaje. 

Sofar Sounds jak to działa?

Sofar Sounds (skrót od: songs from a room), powstało w 2009 roku w Londynie z inicjatywy międzynarodowego duetu znudzonego charakterem tłumnych koncertów. Idea Sofar Sounds rozprzestrzeniła się w ciągu dekady na całym świecie i obecnie koncerty organizowane są w ponad 400 krajach.

We Wrocławiu w kameralnych koncertach możemy wziąć udział od 4 lat. Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy i czekać na potwierdzenie od organizatorów. Początkowo znają tylko datę i godzinę wydarzenia, miejsce  jest im przekazywane w ostatniej chwili, a o tym kogo usłyszą dowiedzą się na miejscu. Zgłoś uwagę