4. Nocny Wrocław Półmaraton i 34. PKO Wrocław Maraton

Znamy terminy wrocławskich biegów. 18 czerwca 2016 roku startuje 4. Nocny Wrocław Półmaraton, a 11 września – biegacze ruszą w 34 Wrocław Maratonie. Zapisy wystartują już w najbliższy piątek 18 grudnia. 

  • fot: archiwum


Obie imprezy startują ze Stadionu Olimpijskiego. Wszyscy zainteresowani nocnym półmaratonem i wrocławskim wrześniowym maratonem powinni przygotować się już na najbliższy piątek. Wtedy startują zapisy. Dostępne będą przez stronę www.pol.wroclawmaraton.pl i www.wroclawmaraton.pl.

Po raz pierwszy w historii Nocny Wrocław Półmaraton dołączy do Korony Półmaratonów Polski. W podobnym zestawieniu dla maratonów wrocławski bieg na królewskim dystansie znajdzie się kolejny raz. Dodatkowo, wraz z Biegiem Piastów 34.PKO Wrocław Maraton będzie zaliczany do  Korony Dolnego Śląska w Maratonach.

Zarówno w półmaratonie, jak i maratonie nadal zostanie utrzymana klasyfikacja dla najlepszych polskich biegaczy i biegaczek.  

Program artystyczny 4 PKO Nocnego Wrocław Maratonu zostanie dodatkowo rozbudowany. Poza iluminacją wrocławskich mostów, wybrane budynki na trasie, między innymi domy studencki Kredka i Ołówek zmienią się w ogromne wyświetlacze znane w Projektu P.I.W.O.  Dzięki współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016, uczestnicy pobiegną wśród dźwięków muzyki klasycznej, granej na żywo w wybranych miejscach rozsianych po całej trasie maratonu.  – Specjalnie dobierzemy taki rodzaj muzyki, który będzie sprzyjał biegaczom. W miejscach o których wiadomo, że są najtrudniejsze, że tam zawodnicy usłyszą bardziej energiczną muzykę, w innych miejscach, będzie spokojniej – mówi Agnieszka Franków Żelazny, kurator ds. Muzyki ESK Wrocław 2016.

W tym roku zawodnicy mogą liczyć również na atrakcyjne medale. Będą trójwymiarowe i będą przedstawiać dwa kultowe budynki Wrocławia. Po ukończeniu nocnego biegu, zawodnicy otrzymają medal w postaci miniatury budynku Narodowego Forum Muzycznego, po ukończeniu wrześniowego maratonu otrzymają miniatury Hali Stulecia. Dodatkowo, jeśli zawodnik przebiegnie wrocławskie dystanse także w 2017 roku skompletuje kolejne dwie miniatury Wrocławia i dodatkowo otrzyma specjalną paterę z zarysem miasta, w którą będzie mógł wkomponować zdobyte trofea.

Już po raz ósmy każdy chętny otrzyma szansę, by pod okiem profesjonalistów przygotować się do startu w biegu na królewskim dystansie. Kolejna edycja „ I Ty możesz zostać maratończykiem” rusza już 27 lutego 2016 roku. Otwarcie odbędzie się przy okazji biegu City Trial w Lasku Osobowickim. Chętni mogą wystartować w zawodach, a na podstawie ich wyniku, zostaną zakwalifikowani do odpowiedniej grupy w ramach przygotowań.

Organizatorzy wrocławskich imprez biegowych planują także w tym roku organizację olimpiad z wiedzy o maratonie.  – Poszczególne etapy odbywałyby się w całej Polsce a finał zorganizowalibyśmy we Wrocławiu, 10 września, na dzień przed startem naszego maratonu – powiedział Wojciech Gęstwa , dyrektor wrocławskich maratonów. 

Zgłoś uwagę