Ruszyły zapisy do 37. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathon 2019

W poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., o godzinie 12.00 uruchomiono zapisy do największego dolnośląskiego biegu na królewskim dystansie – 37. PKO Wrocław Maratonu oraz drugiej edycji spaceru na medal: WrocWalk Marathon 2019. Maraton odbędzie się w niedzielę, 15 września, zaś wędrówkę po Stolicy Dolnego Śląska zaplanowano na sobotę, 14 września.

  • Start 36. PKO Wrocław Maratonu z września 2018 r.

    Start 36. PKO Wrocław Maratonu z września 2018 r.


37. PKO Wrocław Maraton po raz kolejny wystartuje z toru żużlowego na Stadionie Olimpijskim – w tym samym miejscu będzie również wyznaczona meta. Uczestnicy pokonają 42 195 metrów po trasie zbliżonej do ubiegłorocznej – zaprojektowanej tak, by jednocześnie umożliwić pokonanie dystansu w jak najlepszym czasie, jak i wśród najciekawszych obiektów w mieście. Limit uczestników tegorocznego maratonu określono na 4000 osób. Po raz pierwszy wprowadzono dodatkową klasyfikację dla zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim.

37. PKO Wrocław Maraton

37. PKO Wrocław Maraton

Biegi i maratony / Zawody
Termin 15 września 2019 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

– Nasz bieg jest jednym z niewielu maratonów w kraju od lat prowadzącym klasyfikację zawodników na wózkach z napędem pośrednim, tak zwanych handbike’ach – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

– W tym roku chcemy być jeszcze bardziej otwarci na wszystkich sportowców – stąd kolejna klasyfikacja. Uczestnicy poruszający się na wózkach wystartują, zgodnie z tradycją, tuż przed elitą biegaczy i, podobnie jak w minionych latach, zapłacą za udział jedynie symboliczną złotówkę – dodaje Gęstwa.

Zapisy na 37. PKO Wrocław Maraton dostępne tutaj.

WrocWalk Marathon 2019 – wyjątkowy spacer po Wrocławiu

Dzień przed 37. PKO Wrocław Maratonem wszyscy chętni – bez ograniczeń wiekowych – będą mogli spacerować po mieście, zwiedzając wyjątkowe obiekty Wrocławia i zbierając pieczątki. WrocWalk Marathon 2019 to druga edycja spaceru na medal. Uczestnicy ponownie otrzymają mapy z zaznaczonymi miejscami, w których będzie można otrzymać pieczątkę i dodatkowo zwiedzić obiekt w określonych godzinach.

Godzina rozpoczęcia marszu, miejsce startu, tempo wędrówki i kolejność odwiedzania wyznaczonych miejsc są dowolne. Ważne jedynie, by przed 18.00 stawić się z opieczętowaną mapą na mecie przy Stadionie Olimpijskim w celu odebrania pamiątkowych medali.

WrocWalk Marathon 2019 - spacer na medal

WrocWalk Marathon 2019 - spacer na medal

Biegi i maratony / Spacery i wycieczki
Termin 14 września 2019 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

– W tym roku WrocWalk Marathon bardzo „urośnie”. W poprzedniej, pierwszej edycji, udział wzięło niemal półtora tysiąca osób. W związku z dużym zainteresowaniem, w tym roku przygotowujemy dodatkową, drugą trasę – prowadząca przez różne zakamarki wrocławskich świątyń i kościołów. Łącznie w imprezie będzie mogło wędrować dwa i pół tysiąca spacerowiczów – wyjaśnia Wojciech Gęstwa.

Pierwsza trasa, podobna do ubiegłorocznej, obejmie dziewięć najciekawszych muzeów miasta: Stary Ratusz (Muzeum Miejskie Wrocławia), Pałac Królewski (Muzeum Miejskie Wrocławia), Arsenał (Muzeum Miejskie Wrocławia), Muzeum Teatru, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Architektury, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Pana Tadeusza i Izbę Pamięci Wrocławskiego Sportu.

Druga lista obiektów to wrocławskie świątynie i kościoły: katedra św. Marii Magdaleny, kaplica Hochberga, kościół w parku Szczytnickim, kościół ewangelicki św. Krzysztofa, katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, cerkiew Świętych Cyryla i Metodego, kościół Imienia Jezus we Wrocławiu (uniwersytecki) oraz kościół Świętej Trójcy (Ojców Bonifratrów).

Zapisy na WrocWalk Marathon 2019 dostępne tutaj.Zgłoś uwagę