Autobusy linii 257 będą kursowały w obu kierunkach od pl. Staszica przez ulicę Reymonta, Most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Obornickiej.Na trasie przejazdu autobusy linii nocnej 257 będą zatrzymywały się dodatkowo na przystanku "Kleczkowska" przy skrzyżowaniu ulicy Reymonta i Kleczkowskiej. Przystanek ten dla komunikacji nocnej będzie posiadał status przystanku "na żądanie".Obsługę komunikacyjną pl. Powstańców Wielkopolskich, ulicy Trzebnickiej oraz przystanku "Broniewskiego" nadal będą zapewniały kursy nocne linii 247.Pasażerowie, którzy zakupili bilet okresowy na linię 257, będą mogli dodatkowo kontynuować podróż autobusami linii 247 pomiędzy pętlą autobusową przystankiem "Hallera" (skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z aleją Wiśniową i Hallera) a przystankiem "Broniewskiego" (skrzyżowanie ulicy Żmigrodzkiej, Broniewskiego i Kasprowicza) lecz nie dłużej niż do czasu zakończenia ważności biletu, który został zakupiony przed 30 sierpnia 2015 roku.