Dzień Życzliwości - Wrocław 2013

21 listopada znajdź się wśród życzliwych!

Zbliża się kolejny, ósmy już Dzień Życzliwości

Wrocław stanie się stolicą pozytywnego nastawienia, dobroci dla innych i promocji życzliwych postaw. Już teraz zapraszamy Was do wspólnego świętowania!

Pomysł, aby uczcić życzliwość, zrodził się spontanicznie, ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. W tym dniu wszyscy są sobie przychylni, promowana jest uczynność, szacunek do innych i otwartość nie tylko raz w roku, ale również przez resztę dni. Współpracują ze sobą uczelnie, szkoły, organizacje pozarządowe oraz firmy i media, by ten dzień był możliwie najmilszy i najbardziej życzliwy dla wszystkich.

21 listopada planowane są oficjalne obchody Dnia Życzliwości. Co roku z tej okazji powstaje nowy projekt graficzny promujący tę inicjatywę. Organizowane są happeningi, wydarzenia kulturalne, koncerty, ale też akcje jak na przykład darmowe przytulanie, Życzliwy Autobus czy flash moby. Atrakcji nie zabraknie również w tym roku, a szczegółowy plan wydarzeń zamieścimy niebawem.

W szkołach prowadzone są wykłady i zajęcia na temat życzliwości, w mieście pojawiają się billboardy, organizowane są konkursy i zbiórki na cele charytatywne. Od 2006 roku udało się zgromadzić wokół Dnia Życzliwości niesamowitą społeczność, która tworzy wyjątkową atmosferę.

 Do tej pory, w ramach propagowania idei Dnia Życzliwości zorganizowano akcję „Pokoje Życzliwości”,  której  inicjatorem jest  Stowarzyszenia Pozytywnego Myślenia „Pozytywne.com”. Prowadzone były aukcje charytatywne na rzecz wrocławskiego hospicjum dla dzieci. Do akcji włączają się wrocławscy restauratorzy, hotelarze,  którzy tego dnia oferują swoim gościom miłe i życzliwe niespodzianki. A wszystkiemu patronuje Krasnal Życzliwek, który bacznie obserwuje ze swojego miejsca na rynku rozwój wydarzeń i serdeczne uściski.

Powstała również maskotka Krasnala Życzliwka, bajki oraz materiały promocyjne: koszulki, kartki. W 2008 roku w ramach obchodów Dnia Życzliwości Śląsk Wrocław zagrał mecz przyjaźni z Wisłą Kraków, a cały stadion w przyjaznej, sportowej atmosferze kibicował obu drużynom.

Do akcji włączają się inne miasta w Polsce, które również organizują u siebie wydarzenia związane z obchodami Dnia Życzliwości – Wrocław wspiera je materiałami promocyjnymi. Wrocławskie krasnale z przesłaniem życzliwości pojawiły się również w Sejmie!

W tym roku szykujemy dla Was mnóstwo niespodzianek. Obchody potrwają dłużej, niż jeden dzień, a wśród wydarzeń znajdzie się między innymi gra miejska. Niedługo kolejne życzliwe szczegóły!Zgłoś uwagę