2000 km handbikem dla wsparcia rehabilitacji dzieci

Niepełnosprawny kolarz Krzysztof Jarzębski podejmuje kolejne wielkie wyzwanie. Pierwotnie miała to być akcja Budapeszt – Łódź w 48 godzin na handbike'u, ale z powodu pandemii trzeba było zmienić plany. Teraz sportowiec pokonuje 2000 km przez 9 dni i odwiedza 9 polskich miast, w tym Wrocław, gdzie dotrze w niedzielę. Wszystko po to, by pomóc podopiecznym Fundacji „Dom w Łodzi” i zapewnić im specjalistyczną opieką medyczną. Wrocławianie także mogą wspomóc akcję. 


Niezwykły wózkers

Krzysztof Jarzębski jest niezwykłym sportowcem. W młodości zajmował się lekkoatletyką, startował w dziesięcioboju, był komandosem. W wyniku ciężkiej choroby nowotworowej przeszedł amputację nóg i dziś porusza się na wózku. Nie zmienił jednak podejścia do życia. Nadal kocha sport i podejmuje wyzwania. Nadal jest zawodnikiem ŁKS, a w mediach głośno jest o jego nowych rekordach i wyczynach.

Na zwykłym wózku przejechał Dolinę Śmierci w USA, wciągając wózek na linie wszedł kamiennym szlakiem na Szrenicę, z obciążeniami pokonał schody Pałacu Kultury i Nauki, handbikem pokonał kilka tras liczonych w tysiącach kilometrów, docierając do Łodzi z europejskich stolic: Londynu, Paryża, Brukseli i ostatnio Rzymu. Teraz przyszedł czas na akcję 9 polskich miast w 9 dni.

W akcji liczy się każda złotówka

Uruchomiono zbiórkę i każdy może kibicować, razem z Krzysztofem Jarzębskim przeliczać kilometry na pomoc medyczną dla potrzebujących dzieci, by kiedyś też mogły podejmować takie wyzwania. By mogły jeździć rowerami, by mogły zdobywać świat. Dziś musimy postawić na leczenie, na rehabilitację, na intensywne działania specjalistów. Trzeba systematycznie pracować, by dzieci mogły być w przyszłości bardziej samodzielne i szczęśliwe.

Liczy się każda złotówka – 10 zł to 5 cewników, to paczka gazików jałowych, to mała tubka leku na odparzenia, to 500 ml płynu do dezynfekcji narzędzi logopedycznych.

Dotychczas udało się zebrać prawie 2000 zł z zakładanych 9000 zł. Zobaczcie, jak można pomóc

Plan wydarzeń specjalnej akcji

Wielki start: 2 czerwca godz. 9.00 – Pasaż Schillera – Łódź

2 czerwca: Łódź – Bydgoszcz
3 czerwca: Bydgoszcz – Gdańsk
4 czerwca: Gdańsk – Koszalin
5 czerwca: Koszalin – Szczecin
6 czerwca: Szczecin – Poznań
7 czerwca: Poznań – Wrocław
8 czerwca: Wrocław – Katowice
9 czerwca: Katowice – Bełchatów
10 czerwca: Bełchatów – Łódź

W poszczególnych miastach start będzie się odbywać spod Urzędu Miasta ok. godz. 9.00

Wielkie powitanie:
10 czerwca godz. 13.00 Łódź, Pasaż Schillera. Zgłoś uwagę