Targi Turystyki i Czasu Wolnego na Stadionie Wrocław [PROGRAM]

MTT Wrocław, które zwiedzający oglądali dotychczas w Hali Stulecia, swoją 11. edycję zainaugurują na Stadionie Wrocław w jego części targowo-konferencyjnej i potrwają od 1 do 3 marca. Zmiana miejsca nie wpłynie na formułę pełnego atrakcji turystycznego show. Goście specjalni, Festiwal Podróżników i Festiwal Kulinarny, niespodzianki dla dzieci, konkursy – m.in. tego na pewno nie zabraknie. 


Jaki program przewidziano na tę edycję targów i ile kosztują bilety wstępu – zobacz poniżej na wroclaw.go:

11. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego

11. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego

Targi
Termin od 1 marca 2019 do 3 marca 2019

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Festiwal Podróżników 

Czeka na to wielu fanów podróżowania – trzy dni, ciekawych prelekcji, pokazów zdjęć i filmów. Globtroterzy i odkrywcy, samotni podróżnicy i rodziny z dziećmi – Festiwal Podróżników zapowiada niezwykła różnorodność, podobnie jak różnorodne są kraje, które odwiedzili fetiwalowi prelegenci prelegenci, i kultury, z którymi się zetknęli. 

Dla publiczności to wydarzenie kojarzy się z wciągającymi opowieściami, ciekawymi osobowościami i historiami ludzi, których życie jest niekończącą się podróżą. 

Wśród prelegentów są:

 • Kinga Bielejec i Damian Gawroński, którzy opowiedzą o kolorowym Meksyku
 • Aleksander Lwow – alpinista i himalaista
 • Adam Miśkiewicz, który przemierzył autostopem Singapur
 • Piotr Czyszpak i „Camino Rowelove, 3350 km rowerem przez Europę”
 • Katarzyna i Joanna Kordaszewska, które chcą zwiedzić wszystkie stolice Europy
 • Kasia i Patrycja, które będą snuły refleksje m.in. o życiu w Indonezji
 • Izabela Nowek odkrywająca prawdziwą Albanię
 • Bartłomiej Sembol będzie mówił o współczesnej turystyce na bazie doświadczeń z Madagaskaru i Kuby

Księgarnia Podróżnika

Stoisko księgarni w weekend zmieni się w miejsce spotkań z wyjatkowymi ludźmi – zdobywcami i podróżnikami, którzy przy okazji targów zaprezentują również swoje książki.

Będą to Aleksander Lwow („Zwyciężyć znaczy przeżyć”), Hannibal Smoke – autor bestsellerowych wydawnictw o Wrocławiu i Dolnym Ślasku, Anna Borecka („Alpinistka na autostopie”), Rafał Fronia („Anatomia Góry”), Joanna Lamparska – autorka facynujących książek o dolnośląskich tajemnicach, Joanna Mielewczyk („Kamienice. Opowieści mieszkańców wrocławskich domów”).

Turystyczny tydzień na Dolnym Śląsku

To idea wspólnej i wzajemnej promocji w dolnośląskich obiektach i atrakcjach turystycznych. W akcji bierze udział 11 dolnośląskich atrakcji. 

Turystyczny tydzień podzielono na dwie części:

 • Tydzień przed MTT Wrocław (22 lutego-3 marca)

Osoba, która odwiedzi co najmniej 2 miejsca z listy i przedstawi dowody zakupu biletów wstępu otrzyma darmowy wstęp na targi. Bilety wymieniane będą na wejściówki w kasie targowej. Osoby, które odwiedzą 1 miejsce, otrzymają zniżkę na zakup biletu targowego w wysokości 50%.

 • Tydzień po MTT Wrocław (1 marca-10 marca)

Osoby, które podczas zakupu biletów wstępu do atrakcji z listy, pokażą bilet z tegorocznej edycji targów, otrzymają zniżkę na bilet wstępu.

Lista dolnośląskich atrakcji turystycznych biorących udział w akcji:

 • Twierdza Srebrna Góra
 • Movie Gate – podziemia placu Solnego
 • Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
 • Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu
 • Arado – zaginione laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze
 • Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze
 • Kopalnia Złota w Złotym Stoku
 • Zamek Czocha
 • Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
 • Podziemne Miasto Osówka
 • Podziemia Zamku Książ w Wałbrzychu

Gra targowa

Poznaj wystawców jeszcze lepiej, baw się i wygrywaj wartościowe nagrody. Gra targowa to ciekawy sposób na lepsze poznanie oferty naszych wystawców. Mapę do gry dostanie każdy przy zakupie biletu targowego. Wystarczy podążać za wytycznymi i zbierać punkty. Każda wypełniona mapa to szansa na nagrodę główną.

Strefa atrakcji

To przede wszystkim miejsce dla najmłodszych. Stoisko Wioski Świata poprowadzi warsztaty dotyczące archeologii i odkryć. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie proponuje strefę animacyjną, by sprawdzić swoją zwinność, spryt i refleks, w strefie plastycznej można bedzie wykonać kreatywne pamiatki i zabrać je do domu. Wrocławskie Kolejkowo pokaże swój świat 25 razy mniejszy od realnego. Jurapark Krasiejów zaproponuje podróż w czasie i przestrzeni.

Farma Kalina przygotuje warsztaty ceramiczne, paintballa laserowego, team building i przeciąganie na skrzynkach. Krystian Herba, finalista Mam Talent, pokaże, co można zrobić na rowerze, łamiąc przy tym prawo grawitacji. Na stoisku Ratownictwa Wodnego RP O. we Wrocławiu można będzie m.in. poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i wygrać rejs motorówką po Odrze. Szalony Naukowiec, na co dzień pracujący w MovieGate na pl. Solnym, pokaże swoje szalone eksperymenty. 

Konkursy z nagrodami

Podczas targów przewidziano wiele konkursów, do wygrania m.in. pobyty w hotelach SPA i wyjazdy wakacyjne. Przez trzy dni wystawcy zaproponują takie zabawyw, w których nagrodami będą m.in. gadżety, książki podróżnicze, wejściówki do rożnych obiektów (np. parków rozrywki), ale też nagrody bardziej wartościowe, jak wspomniane pobyty w SPA, wyjazdy weekendowe i wakacyjne.

Główną nagrodą będą wakacje na gorącej Sycylii, ufundowane przez Trapani.pl.

Jak dojechać na targi

MTT odbywają się na Stadionie Wrocław, w części targowo-konferencyjnej. Można tam dojechać komunikacją miejską (linie: 31, 101, 102, 103, 104 – przystanek Królewiecka lub 3, 10, 20 – przystanek Lotnicza) lub samochodem, przy stadionie znajduje się darmowy parking.

Zdjęcia z poprzednich edycji MTT: www.wroclaw.plZgłoś uwagę