1 marca: remont torowiska przy Grabiszyńskiej

Tramwaje 5, 20 i 71 zmienią trasy


W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Grabiszyńskiej na odcinku od Cmentarza Grabiszyńskiego do pętli Oporów, od 1 marca 2014 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 5, 20 i 71.

Tramwaje linii 5 zostaną skierowane w obu kierunkach od ulicy Grabiszyńskiej (przystanek FAT) przez al. Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli Krzyki.

"Dwudziestka" zostanie skrócona do pętli "Grabiszynek" przy alei Hallera i będzie kursowała w relacji Leśnica - Grabiszynek - Leśnica.

Tramwaje linii 71 zostaną skrócone do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim.

Autobusy linii A będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku przy Cmentarzu Grabiszyńskim. Przystanek ten dla autobusów pospiesznych linii A będzie posiadał status przystanku "na żądanie".

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 5 lub 71 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 107, 125 i 325 na odcinku FAT-Oporów oraz autobusem linii A na odcinku FAT-Cm. Grabiszyński - FAT. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.
źródło: WTR UMZgłoś uwagę