Wrocławska młodzież z sukcesami na olimpiadzie kreatywności

Moon Brothers z Gimnazjum nr 13 im, Scheme Busters z ZSO nr 5, Smart Kids z SP nr 63, Magnificent Seven z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych oraz Asimo Team z Gimnazjum nr 13  – te wrocławskie drużyny wywalczyły sobie prawo do udziału w majowym światowym finale Destination Imagination w USA – jako zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych wyzwaniach i kategoriach XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która przed tygodniem zakończyła się we Wrocławiu. A to jeszcze nie wszystkie „nasze” sukcesy w tych zmaganiach...

  • olimpiada kreatywności

    fot. Tomasz Walków


Aż pięć wrocławskich kreatywnych młodzieżowych ekip będzie mogło również wystartować w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Chinach na początku grudnia br., ponieważ zajęły one II miejsca na olimpijskim podium. Cztery inne ekipy natomiast – zdobywcy III miejsc na jedenastej DI – staną do rywalizacji w Extreme Challenge – 24-godzinnym wyzwaniu dla wszystkich światowych drużyn, które przyjadą na Międzynarodową Olimpiadę Kreatywności (International Invitational) w marcu przyszłego roku do Wrocławia. To, że stolica Dolnego Śląska została wybrana przez światowe władze Destination Imagination na gospodarza tego wydarzenia, było wielkim „newsem” podczas ceremonii otwarcia olimpiady 1 kwietnia w hali Orbita. W sumie, w tym roku aż 15 drużyn z naszego miasta zapisało się w historii olimpiady kreatywności jako jej laureaci.

1 kwietnia br. we Wrocławiu pojawiło się 200 kreatywnych zespołów (od przedszkolaków po młodzież studencką) wraz ze swoimi opiekunami, w tym 16 zagranicznych ekip. To blisko 2 tysiące pomysłowych głów, które zachwycały wieloma talentami, a przy tym radosnych, otwartych i przyjaźnie do siebie nastawionych.

Wyniki DI we Wrocławiu, w tym lokaty wrocławskich drużyn

III MIEJSCE (prawo do udziału w Extreme Challenge w 2017 r. we Wrocławiu)

 
WYZWANIE TECHNICZNE:

  •  drużyna Anonimy z Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu, trenerzy: Jarosława Makus, Iwona Kuriata-Leśniak

WYZWANIE NAUKOWE:

  • drużyna Latające Dowcipnisie ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15 we Wrocławiu: trenerzy: Anna Frynas Magdalena Franczuk-Szkotak
  • drużyna Różowe Okulary Psa Tomka z Prywatnego Akademickiego Centrum Kształcenia w Krakowie
  • drużyna Wielofunkcyjni z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie

WYZWANIE KONSTRUKCYJNE:

  • drużyna Mali Da Vinci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 we Wrocławiu, trenerzy: Kamila Chitry, Anna Musztyfaga

WYZWANIE TEATRALNE:

  • drużyna Kangurowcy ze Szkoły Podstawowej w Skokowej
  • drużyna Krejzole ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 w Płocku
  • drużyna NJUBIS z Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu, trener: Anita Jagucka
  • drużyna Kwadrans Akademicki z Warszawy

WYZWANIE IMPROWIZACYJNE:

  • drużyna 7 Wonders z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku

WYZWANIE SPOŁECZNE:

  • drużyna Babcie i Dziatki ze Szkoły Podstawowej w Ruścu

II MIEJSCE (prawo do udziału w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności)

WYZWANIE TECHNICZNE:

  • drużyna Loxi Team z XI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 19 we Wrocławiu, trenerzy: Urszula Pacura Magdalena Wesołowska-Rańda

WYZWANIE NAUKOWE:

  • drużyna Super Payk z Zespołu Szkół w Słobódce
  • drużyna DI-Miśki ze Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu, trener: Agata Gołąbek
  • drużyna Babeczka z pączusiem wypełnionym miłością z Zespołu Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

WYZWANIE KONSTRUKCYJNE:

  • drużyna Blue Pompoms ze Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu, trenerzy: Joanna Połeć, Barbara Krzemińska-Pasternak
  • drużyna Błyskotliwi Blondyni z Prywatnego Akademickiego Centrum Kształcenia w Krakowie

WYZWANIE TEATRALNE:

  • drużyna TOP-SEVEN z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 we Wrocławiu, trener: Marzena Mrzygłód
  • drużyna Green Dream z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 72 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie
  • drużyna UNDICIDED z Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

WYZWANIE IMPROWIZACYJNE:

  • drużyna MARKUJA (VI) CHRIMIFI z Prywatnego Akademickiego Centrum Kształcenia w Krakowie
  • WYZWANIE SPOŁECZNE:
  • drużyna Uskrzydleni z Zespołu Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Augustowie
  • drużyna Gratka z Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu, trenerzy: Jarosława Makus Iwona Kuriata-Leśniak

I MIEJSCE (udział w Finale Światowym DI w Knoxville, USA, 23-25 maja 2016 r.)

 

 WYZWANIE TECHNICZNE:

  • drużyna Galaktyczne Ciapy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 81 w Warszawie
  • drużyna 14 socks z IV Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Białymstoku

WYZWANIE NAUKOWE:

  • drużyna Hipnotyzerzy Mózgu ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Żorach
  • drużyna MOON BROTHERS z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu, trener: Dorota Zielińska
  • drużyna Deserted by Ideas z Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
  • drużyna Szalorożce z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku

WYZWANIE KONSTRUKCYJNE:

  • drużyna Balso-Muzykalni z Gimnazjum nr 4 w Gdyni
  • drużyna Scheme Busters z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocław, trenerzy: Małgorzata Kręsoń  Wiktor Figiel

WYZWANIE TEATRALNE:

  • drużyna Debeściaki z Zespołu Szkół nr 9 w Suwałkach
  • drużyna Smart Kids ze Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu, trener: Justyna Stasiak
  • drużyna Crayzolki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. R.Traugutta w Józefowie
  • drużyna Magnificent Seven z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu, trener: Szymon Kiecenka

WYZWANIE IMPROWIZACYJNE:

  • drużyna Iskierki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku
  • drużyna Royals z Zespołu Szkół w Słobódce
  • drużyna Broccoli Lab z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku
  • drużyna BCA FLASH z Warszawy

WYZWANIE SPOŁECZNE:

  • drużyna PIZZA – Pomysłowy Inteligentny Zabawny Zespół Artystek ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
  • drużyna Flyhigh z II Liceum Ogólnokształcącego im. G. Gizewiusza w Giżycku

NAGRODY SPECJALNE

  • Nagroda Renesansu – drużyna Kangurowcy ze Szkoły Podstawowej w Skokowej
  • Nagroda Renesansu – drużyna Asimo Team z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu, trener: Monika Kawarska-Puła (udział w Finale Światowym DI w Knoxville, USA, 23-25 maja 2016 r.)
  • Nagroda Kreatora – drużyna Deserted by Ideas z Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach
  • Nagroda Ducha DI – drużyna Enter-Center z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim
  • Nagroda Ducha DI – drużyna The Olgonators z Prywatnego Gimnazjum nr 2 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie
  • Nagroda Grzegorzewskiego – drużyna Loxi Team z XI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 19 we Wrocławiu, trenerzy: Urszula Pacura Magdalena Wesołowska-Rańda
  • Nagroda Duszy Sceny – Najlepszy Aktor – postać Inspektora w drużynie Pleciugi z Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu, trenerzy: Jarosława Makus, Iwona Kuriata-Leśniak

WYZWANIE BLIŹNIACZE (autorzy najkreatywniejszych komiksów; partnerem tego wyzwania była Fundacja HASCO-LEK)

 I miejsce/I poziom wiekowy 

  • drużyna Zwariowani z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 we Wrocławiu
  • drużyna Miszimi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Tomasza z Akwinu w Brzegu

I miejsce/II poziom wiekowy 

  • drużyna Ziemniaki z Prywatnego Akademickiego Centrum Kształcenia w Krakowie
  • drużyna Impuls z Zespołu Szkół w Rząsce

I miejsce/III i IV poziom wiekowy

  • drużyna Niepodrabialni z Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu
  • drużyna 07 Ohma (Omega) z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności serdecznie gratulujemy. 

Zgłoś uwagę