Uwaga! Zmiany w kursowaniu autobusów w rejonie Racławickiej dopiero od 17 stycznia

Dopiero od 17 stycznia (a nie jak planowano 17 grudnia) nastąpi zmiana w kursowaniu autobusów w rejonie ulicy Racławickiej. Przypomnijmy. Planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, 125, 126 i kursów nocnych linii 247 i 251. Aktualizacja. 

  • Nowy most na Ślęzie


Trasy autobusów linii A, 125 i niektóre kursy linii 325 zostaną przedłużone od strony Alei Piastów przez nowy most do nowej pętli autobusowej przy ulicy Racławickiej. Autobus linii 126 od skrzyżowania ul. Racławickiej z ul. Skarbowców, pojedzie ul. Racławicką do nowej pętli, na której zawróci i pojedzie ul. Racławicką, Skarbowców, Sowią, Krzycką do dotychczasowej pętli na Krzykach.

W porze nocnej, kursy linii 251 zostaną również wydłużone do pętli Krzyki przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką. 

Dla poprawy informacji pasażerskiej, obecne kursy linii 247 realizowane w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) - Skarbowców (pętla) zostaną wydzielona jako osobna linia nocna 248, która będzie kursowała w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) - Racławicka (pętla). Autobusy nowej linii nocnej 248 będą kursowały od ulicy Powstańców Śląskich bezpośrednio ulicą Racławicką do nowej pętli autobusowej. W kierunku powrotnym, autobusy będą kursowały ulicą Racławicką, Gajowicką i Hallera do ulicy Powstańców Śląskich. 

Obsługę komunikacyjną ulicy Skarbowców w porze nocnej będą zapewniały autobusy linii 251.


źródło: WTR UM Wrocław  

Zgłoś uwagę