Życzliwek zamieszkał w Warszawie

Od 22 września 2017 r. każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł zobaczyć na Bulwarach Wiślanych jednego z wrocławskich krasnali – Życzliwka Podróżnika. Pomysłodawcą wydarzenia jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, a współorganizatorem warszawski Urząd Miasta.

  • fot. Patry Załęczny

  • fot. Patry Załęczny

  • fot. Patry Załęczny

  • fot. Patry Załęczny

  • fot. Patry Załęczny

  • fot. Patry Załęczny


Oficjalne powitanie wrocławskiego krasnala odbyło się dziś na Bulwarze Jana Karskiego w Warszawie, gdzie przygotowano szereg atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Obecność warszawskich przedszkolaków sprawiła, że event osadzenia Życzliwka Podróżnika w stolicy przerodził się w prawdziwe bajkowe wydarzenie.

Pomysłodawcą kolejnej podróży naszego krasnala jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. Sztuka ta, nie udałaby się jednak bez wsparcia warszawskiego Urzędu Miasta.

– Jeden z naszych krasnali to miłośnik wszelakich podróży. Tym razem jego ciekawość świata i umiłowanie przygody skierowała go do Warszawy – mówi dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Wrocławia Wioletta Samborska.

– Bardzo się cieszymy, że mamy takiego nowego gościa w mieście. Uatrakcyjni to wspaniałe miejsce, gdzie w weekendy spotykają się tysiące turystów. Pamiętajcie, że stolica z chęcią wszystkich przyjmie – mówiła Wioletta Paprocka-Ślusarska. – Jest mi niezmiernie miło, że mogłam stworzyć krasnala specjalnie dla naszej stolicy. Co ciekawe, Warszawa musi powoli szykować się na przyjęcie kolejnych skrzatów... może to nastąpić bardzo niespodziewanie – tajemniczo podsumowała artystka Beata Zwolańska-Hołod.

Wrocławskie Krasnale

Te niewielkie rzeźby pojawiają się sukcesywnie od 2005. Obecnie jest ich ok. 400, ale liczba ta stale rośnie. Figurki krasnali stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej Wrocławia oraz swoistym zjawiskiem społecznym i turystycznym. Nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne.

Organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali, gry plenerowe, spektakle teatralne oraz wydawane mapy dla turystów chcących połączyć odnajdywanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Wrocławia. Więcej informacji na stronie www.krasnale.pl.

Wrocławskie krasnale na ulicach miasta pojawiają się sukcesywnie od 2005 roku. Obecnie jest ich ok. 400, a ich liczba ciągnie wzrasta. To nieodłączny i integralny element stolicy Dolnego Śląska, swoiste zjawisko społeczne i turystyczne. Nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. We Wrocławiu organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali, pojawiają się dedykowane gry planszowe czy mapy dla turystów, którzy chcą połączyć zwiedzanie miasta z poszukiwaniami krasnali.

Krasnal Życzliwek Podróżnik

To prawdziwy obieżyświat, który w swoim niektórymi życiu widział już wiele. Co jakiś czas ponownie pakuje walizki i wyrusza w kolejną podróż w nieznane. Odwaga, ciekawość świata, a przy tym takt i delikatność to główne cechy tego niezwykłego krasnala. Można go już spotkać w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku oraz Szczecinie, a od dziś także w Warszawie.

Warszawskie Bulwary Wiślane to jedne z najpiękniejszych bulwarów w Europie. Niewątpliwie stanowią najatrakcyjniejszą przestrzeń rekreacyjną w stolicy. To tu odbywa się cykliczna impreza plenerowa „Święto Wisły".

Jesteśmy przekonani, że Krasnal Życzliwek będzie miał tam jak w domu.Zgłoś uwagę