Dzień Życzliwości - Wrocław 2013

Życzliwe Chóry zaśpiewały dla Hospicjum

W Dzień Życzliwości


W monumentalnym wnętrzu kościoła garnizonowego rozbrzmiały głosy wrocławskich chórzystów. Śpiewali znane utwory z musicali, które można było usłyszeć w zupełnie nowych aranżacjach. Cały dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony w całości na rzecz podopiecznych wrocławskiego hospicjum dla dzieci.

Chór Basilica Cantans, byli członkowie Akademickiego Chóru Górniczego Politechniki Wrocławskiej oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu wystąpili wczoraj jako Życzliwe Chóry. Artystyczny nadzór nad wydarzeniem sprawował Mirosław Jury-Żegleń.

Na samym początku gości przywitali uczniowie szkoły muzycznej - gitarowy kwartet wykonał dwa spokojne utwory. Z kolei tuż po nich wystąpiła młoda trębaczka, która w asyście klawiszy wykonała kolejne dwie kompozycje. Następnie wystąpił chór  Basilica Cantans, który po krótkim wstępie, zaprezentował gościom piosenki ze znanych musicali oraz utwory zaliczane do klasyki muzyki pop.

Najważniejsze w tym wszystkim były jednak dzieciaki z hospicjum. To im zostanie przekazany cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek.

 – W tym wszystkim nie zapominamy o najważniejszym: dzieci – mimo, że chore - żyją i robimy wszystko, żeby było to życie jak najlepsze. Dla rodzin wszystko jest bezpłatne. To możliwe dzięki darczyńcom, czyli głównie mieszkańcom Wrocławia i regionu – mówią przedstawiciele Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.Zgłoś uwagę