Zobacz Dolny Śląsk za pół ceny

Parki rozrywki, muzea, hotele, ośrodki wypoczynkowe i spa oraz restauracje z całego regionu biorą udział w kolejnej edycji akcji „Dolny Śląsk za pół ceny”, który w najbliższy weekend (24-26 października) organizuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

  • Podczas akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" warto odwiedzić wystawę "Szkiełko i oko" w Humanitarium, fot. Tomasz Walków


We Wrocławiu mniej zapłacimy za wejściówki do Humanitarium na Praczach Odrzańskich, gdzie prezentowana jest arcyciekawa, interaktywna wystawa „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”.

Poza tym w akcji biorą udział wrocławskie restauracje: Art, Karczma Młyńska, Barka Tumska, Wieża Ciśnień przy ul. Wiśniowej, Karczma Piastów. Ta lista może się jeszcze zmienić, bo organizator – Dolnośląska Organizacja Turystyczna, ciągle czeka na zgłoszenia kolejnych instytucji i firm. Na razie jest ich prawie sto.

Wiele atrakcji czeka na turystów także poza Wrocławiem. Ci, co lubią aktywnie zwiedzać, mniej zapłacą za bilety m.in. w Poziemnym Mieście w Osówce, Zamku Książ, hucie „Julia” w Piechowicach oraz za udział w spływie pontonem w Bardzie albo za spacer po Dolinie Pałaców i Ogrodów.

Turyści nastawieni na relaks mogą przebierać między ofertami ośrodków spa, przede wszystkim w miejscowościach uzdrowiskowych: Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Zieleńcu, Jeleniej Górze. Podczas weekendowej akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” turyści mniej zapłacą także w wielu hotelach (również we Wrocławiu), schroniskach i pensjonatach.

Niektóre firmy, biorące udział w akcji, w promocyjnych cenach proponują tylko część swojej oferty (menu lub noclegów). Dlatego planując wyjazd, warto wcześniej zarezerwować miejsca.

Informacje o akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” TUTAJ.

Zgłoś uwagę