Zaproszenie na koncert w Narodowym Forum Muzyki [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 6 lutego do 9.00.


Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert Bassekou Kouyaté i jego zespołu na niedzielę 8 marca w Narodowym Forum Muzyki.

Bassekou Kouyaté jest jednym z autentycznych mistrzów ngoni, starożytnej, tradycyjnej lutni popularnej w całej Afryce Zachodniej. Wraz z zespołem zaprezentuje barwną eksplozję afrykańskich rytmów oraz melodii wplecionych w bluesa i groove.

Kouyaté świetnie się odnajduje w nietypowym składzie zespołu, który tworzą poza nim trzej inni wirtuozi ngoni, używający instrumentów różniących się rozmiarami i strojem, oraz dwaj perkusiści. Zespół doskonale uzupełnia fantastyczna wokalistka –  Amy Sacko. W ciągu ostatnich lat artyści zachwycali publiczność podczas czołowych festiwali muzycznych na całym świecie (m.in. Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts, Roskilde Festival, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Festival, WOMAD).

Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał ze swojego najnowszego albumu Miri, który ukazał się w styczniu 2019 roku nakładem niezależnej wytwórni Outhere Records. Jest to bardzo osobista płyta, której tytuł oznacza sen lub kontemplację. Podczas koncertu udamy się wraz z artystami w muzyczną podróż do leżącej nad Nigrem wioski Garana, z której pochodzi lider zespołu. Zderzymy się z dzisiejszym malijskim społeczeństwem, które jest rozdarte w wyniku walk o bogactwa kraju. Przede wszystkim jednak wysłuchamy opowieści o miłości, przyjaźni, rodzinie i prawdziwych wartościach w czasach kryzysu.

(źródło: NFM) 

Jak wygrać zaproszenie

Aby wygrać podwójne zaproszenie na koncert trzeba do 6 marca do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego. 

Wygrywa dziesiąta osoba. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie.Zgłoś uwagę