Dzień Życzliwości - Wrocław 2013

Zaproszenie do udziału w Społecznej Akademii Kultury

18, 19 i 20 listopada

Szanowni Państwo,

[idea] Społeczna Akademia Kultury jest częścią programu wydarzeń w Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To cykl comiesięcznych debat i warsztatów prowadzonych przez Jacka Żakowskiego, dotyczących kultury rozumianej bardzo szeroko, obejmujących jej powiązaniach z innymi sferami życia: ekonomiczną, edukacyjną czy ekologiczną. Jest to nie tylko próba krytycznej dyskusji poświęconej kondycji kulturalnej współczesnych społeczeństw oraz miast, ale także punkt wyjścia do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby stać się remedium na diagnozowane problemy.

Pierwsza seria debat nosi tytuł Wrocław – lepsze miasto. Poświęcona jest najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom i możliwościom ich wykorzystania w ramach kompetencji miasta. Najbliższe spotkanie Akademii mieć będzie charakter szczególny w związku z obchodami Dnia Życzliwości. Z tej okazji w ramach Akademii porozmawiamy o tolerancji.

[debata] Pragniemy zaprosić Państwa na kolejne spotkanie Społecznej Akademii Kultury Jacka Żakowskiego. W tym miesiącu wyjątkowo w poniedziałek, 18 listopada w godzinach 18.00–21.00, tradycyjnie już w Kinie Nowe Horyzonty, odbędzie się debata pod tytułem Tolerancja to za mało prowadzona przez Jacka Żakowskiego, której głównym gościem będzie profesor Krystyna Skarżyńska.

[paneliści] W dyskusji wezmą udział: pani Aneta Długopolska reprezentująca Fundację WroOpenUp, Władysław Frasyniuk, działacz i opozycjonista, profesor Irena Kamińska-Szmaj z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Paweł Rudnicki z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

[warsztat] Z kolei 19 listopada w godzinach 09.00–13.30 w kawiarni Bike Cafe, przy ulicy Świętego Antoniego 8, profesor Skarżyńska oraz redaktor Żakowski poprowadzą warsztat. Warsztat będzie praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty. Zarówno debata, jak i warsztat podejmą złożoną problematykę tolerancji w jej wymiarze kulturalnym i społecznym.

[SMAK] Z kolei 20 listopada w godzinach 16.00–20.00, także w kawiarni Bike Cafe przy ulicy Świętego Antoniego 8, odbędzie się warsztat dla młodzieży w ramach nowego wydarzenia organizowanego pod nazwą Społeczna Młodzieżowa Akademia Kultury (SMAK). Warsztat poprowadzą wrocławscy pedagodzy – mgr Wiktor Figiel oraz dr Katarzyna Kuczyńska.

[udział] Wstęp na debatę jest bezpłatny, aby zagwarantować sobie miejsce należy wcześniej pobrać wejściówkę w kasach Kina Nowe Horyzonty. Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast chęć uczestnictwa należy potwierdzić z wyprzedzeniem, przesyłając e-mail na adresy koordynatorów, bądź kontaktując się telefonicznie.

 

Więcej informacji o projekcie pod adresem wroclaw2016.pl, na profilu FB facebook.com/wroclaw2016 oraz na kanale YT youtube.com/akademia2016

 

 

Zapraszamy serdecznie i bardzo liczymy na Państwa udział!Zgłoś uwagę