Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie we wrocławskiej klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich 25 wrześnie organizowana jest tegoroczna akcja społeczna z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

  • Siatkarki VolleyWrocław ambasadorkami akcji z okazji Dnia Szpilek, źródło: mat.pras.


– 25 września wszyscy zakładamy szpilki i strzelamy fotki – mówi Klaudia Smolarska z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – Następnie wrzucamy je na swoje profile na Instagramie lub Facebooku jako post, obowiązkowo otagowane #DzienSzpilek. Wtedy za każde takie zdjęcie organizator akcji Moliera 2 i sponsorzy przekażą 2 złote na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei. Mniej odważni mogą zrobić zdjęcie samych, niezałożonych butów, bo one też zasilą skarbonkę – dodaje.

W swoje wysokie obcasy wskoczą i opublikują swoje zdjęcia 25 września: piłkarki Śląska Wrocław i siatkarki #Volley Wrocław, Miss Dolnego Śląska, wrocławskie strażniczki miejskie, mistrzyni kierownicy Gosia Rdest i mistrzyni świata w karate Kyokushin Agata Winiarska.

– Uwielbiam brać udział w akcjach, które nie dość, że mogą pomóc potrzebującym to pokazują nas w innej odsłonie. Dla nas siatkarek to sama przyjemność ubrać coś innego niż standardowy dres i siatkarskie obuwie. Oby jak najwięcej takich akcji, w których nasza kobiecość może pomóc tym, którzy tego potrzebują najbardziej. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w tej akcji i wstawienia swoich zdjęć w szpilkach w media. Mam nadzieję, że razem zdobędziemy sporo pieniędzy dla Przylądka Nadziei – powiedziała Natalia Murek, przyjmująca #VolleyWrocław.

Im więcej zdjęć 25 września trafi do sieci, tym więcej pieniędzy zostanie przekazanych na rzecz młodych wojowników z Przylądka Nadziei. Przeznaczone zostaną one m.in.: na zakup drogich, nierefundowanych leków ratujących życie czy finansowanie terapii i rehabilitacji małych pacjentów. We wrocławskiej placówce każdego roku leczy się ok. 2 tys. dzieci z całej Polski.

Pomagać może każdy, wystarczy:

  • zrobić zdjęcie szpilkom (założonym lub nie),
  • 25 września wrzucić je jako post na Facebooka lub Instagram z hashtagiem #DzienSzpilek,
  • udział w zabawie to 2 złotych od sponsorów dla wojowników z Przylądka Nadziei.


Zgłoś uwagę