Z tymi nieruchomościami Wrocław jedzie na targi do Cannes

M.in. Wyspa Słodowa, teren przy al. Śląskiej i „Plac Społeczny”

  • Wrocław na targach w Cannes

    Wrocław na targach nieruchomości we francuskim Cannes


Targów nieruchomości we francuskim Cannes nie trzeba nikomu przedstawiać. To największe i najbardziej prestiżowe spotkanie rynku nieruchomości w Europie. Wrocław zaprezentuje swoją ofertę już po raz dwudziesty. – Targi w Cannes to nie tylko prezentowanie nieruchomości, ale także promocja całego miasta i spotkania m.in z inwestorami, którzy później nie przyjeżdżają do Wrocławia jak do miasta obcego ­ – powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. W tym roku na wrocławskim stoisku będą prezentowane projekty ESK 2016 i The World Games 2017.  – To także jest niezwykle ważne m.in. dla inwestorów, że nasze miasto organizuje tak wielkie przedsięwzięcia – dodał A. Grehl.

Miejskie grunty zostały podzielone na kilka kategorii. Nieruchomości przeznaczone pod aktywność gospodarczą, tu znajdziemy m.in.: grunty przy ul. Rakietowej; w Jerzmanowie (22 ha), Żarach (117 ha).

Wrocław w Cannes zaprezentuje również nieruchomości przeznaczone pod hotele. Takie działki są do wzięcia m.in. na Wyspie Słodowej, przy ul. ks. Witolda, ul. Włodkowica 15-17, ul. Włodkowica 23. W ofercie znajdują się także budynki na sprzedaż: ks. Witolda, Wyspa Słodowa 7, ul. Włodkowica 15-17, ul. Włodkowica 23. Ofertę w Cannes zamkną działki pod usługi i biznes. Miasto zaprezentuje grunty przy Al. Śląska 3, ul. Legnickiej, ul. Żmigrodzkiej, plac Strzegomskim i ul. Kosmonautów. – Osobliwymi i niezwykle ciekawymi miejscami są wieże ciśnień, na które znajdziemy ciekawy pomysł na wzór wieży przy al. Wiśniowej – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

Na targach zostanie także przedstawiona koncepcja zagospodarowania tzw. „Placu Społecznego” oraz osiedla „Nowe Żerniki”.

Oprócz ofert inwestycyjnych na stoisku Wrocławia promowane będą wydarzenia: Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 oraz The World Games 2017.

W 25. Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM w Cannes, które odbędą się od 11 do 14 marca weźmie udział około 20 tys. uczestników z ponad 80 krajów, w tym 4 130 inwestorów, 300 przedstawicieli miast. Spośród innych, polskich miast w Targach będą uczestniczyć m.in.: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków, Łódź, Gliwice, Konin i Katowice. Zaprezentują się także Region Lubelski, Aglomeracja Zielonogórska, Region Dolnośląski i Metropolia Śląska.

Arkadiusz CichoszZgłoś uwagę