Z kulturą do dzieci – Anna Gala

Przygodę z blogiem „Z kulturą do dzieci” rozpoczęła siedem lat temu, gdy urodziła się jej pierwsza córeczka. Początkowo był to blog parentingowy. – Wchłonął mnie świat internetowy, chciałam wymieniać się doświadczeniem na temat rozwoju i wychowania dzieci z innymi rodzicami – wspomina Joanna Gala. 

  • Anna Gala, autorka "Z kulturą do dzieci" fot. Tomasz Walków

    Anna Gala, autorka "Z kulturą do dzieci" fot. Tomasz Walków

  • Anna Gala, autorka "Z kulturą do dzieci" fot. Tomasz Walków

    Anna Gala, autorka "Z kulturą do dzieci" fot. Tomasz Walków


Stopniowo jednak zaczęła pisać na temat kultury dla dzieci i oferty kulturalnej dla dzieci dostępnej we Wrocławiu – o książkach, teatrze, zajęciach, warsztatach dla dzieci. Ważnym tematem na jej blogu są właśnie książki. – Moje córki mają dziś 5 i 7 lat i korzystają coraz bardziej świadomie z kultury – opowiada. Dlatego wybiera dla nich ciekawe, nietypowe i oryginalne książki z przesłaniem. – Takie książki wydają małe, niszowe wydawnictwa, nie dostaniemy ich w hipermarketach – tłumaczy. – Wychowałam sobie wymagające czytelniczki. Nie boję się czytać im książek z trudnym przesłaniem, bo jestem od tego, by je dzieciom wytłumaczyć.

Z wykształcenia jest ekonomistką, ale blog sprawił, że zakochała się w książkach. – Wcześniej nie kochałam książek aż tak mocno – opowiada. Wyznaczyła sobie misję promowania czytelnictwa. Przez dwa lata czytała dzieciom bajki w przedszkolu, w tym roku wzięła udział w Parkach Kultury ESK i czytała książki dzieciakom w parku Grabiszyńskim. – Zainteresowała mnie praca z dziećmi, otworzyłam punkt przedszkolny na Karłowicach i w tym roku zaczęłam podyplomowe studia pedagogiczne – mówi. Zgłoś uwagę