XIV Dni Fantastyki we Wrocławiu

29 czerwca po raz czternasty w leśnickim Zamku spotkają się fani popkultury i literatury fantastycznej, żeby przeżywać mrożące krew w żyłach historie, w klimatach zarówno klasycznego horroru, jak i starych legend i baśni. Tradycyjnie, zapowiadana jest także obecność fantastycznych twórców, na czele z brytyjskim pisarzem Ianem McLeodem. 

 

  • dni fantastyki, wrocłąw

    DF 2017, www.wroclaw.pl


Program tegorocznych DF jest tak bogaty, że na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i facynującego. Zadowoleni powwinni być zarówno miłośnicy średniowiecznych rekonstrukcji, jak i fani takich seriali, jak „Gra o tron”. Mistrzowie DIY będą mogli konkurować w widowiskowym konkursie Cosplay (na najlepszy kostium odwzorowujący postać znaną z filmów lub gier), nię będą także narzekali na brak atrakcji pasjonaci „Gwiezdnych wojen”.

Zobacz szczegółowy program festiwalu:

XIV Dni Fantastyki

XIV Dni Fantastyki

W plenerze / Spotkania z autorami
Termin od 29 czerwca 2018 do 1 lipca 2018

Miejsce Centrum Kultury „Zamek”

Zobacz

Na spotkanie z Boberkiem i McLeodem

Leśnicki zamek będzie gościł całą plejadę fantastycznych twórców. Przyjadą aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Jarosław Boberek, twórczyni komiksów pracująca dla studia Marvel – Kate Niemczyk, popularni youtuberzy z Grupy Filmowej Darwin – Jan Jurkowski i Marek Hucz, autorzy literatury fantastycznej –  Jacek Komuda, Robert M. Wegner, Aneta Jadowska czy rysowniczka „Odmęty Absurdu” Anna Kłosowska oraz ponad pięćdziesięciu innych twórców filmowych, naukowców, redaktorów, rysowników literatów, twórców komiksów i gier.

Gościem specjalnym Dni Fantastyki będzie brytyjski pisarz Ian McLeod.

Kolorowy popkulturowy piknik

Dni Fantastyki nie tylko źródło i platforma wymiany wiedzy o literaturze, nauce czy kinematografii, ale przede wszystkim miejsce spotkań.

Większość uczestników przyjeżdża do Leśnicy z Dolnego Śląska, ale są i przybysze z innych zakątków Polski. Można się zatem spodziewać atmosfery niepowtarzalnej piknikowo-festiwalowej mieszanki, gdzie wszyscy uczestnicy dzielą się swoimi pasjami do określonej dziedziny popkultury.

Do Centrum Kultury „Zamek” ściąga nie tylko młodzież. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi i osób, dla których fantastyka jest wspomnieniem dzieciństwa. Specjalnie dla nich szykowana jest strefa na terenie parku – znajdzie się na niej nawet boisko do Quidditcha – gry, znanej ze świata Harry'ego Pottera.

Najmłodsi również nie będą się nudzić – w specjalnej strefie atrakcji dziecięcych, gdzie czekają m.in. warsztaty z tworzenia miniaturowego lasu w słoiku, konstruowanie zabawek i wiele innych zabaw kreatywnych i plastycznych.

Organizatorzy polecają również towarzyszącą Dniom Fantastyki wystawę „Miecze Europy” – to ekspozycja kopii ok. 60 mieczy, czy oinstalacje przestrzenne, jak „Ekskalibur” i „Węzeł Gordyjski”.

Zdjęcia pochodzą z XIII edycji DF, 2017, www.wroclaw.plZgłoś uwagę