X Silesia Cup – turniej lacrossowy na Polach Marsowych

Przed nami kolejna, już X edycja Silesia Cup – polskiego turnieju lacrossowego, który rozgrywany będzie od 3 do 5 maja na wrocławskich Polach Marsowych. W rywalizacji weźmie udział blisko 400 zawodników, w tym goście m.in. z USA, Niemiec, Szkocji czy Hiszpanii. Dla kibiców przygotowano szereg atrakcji, m.in. możliwość spróbowania swoich sił w tym nietypowym sporcie. Wstęp bezpłatny.


Dotychczas przez wrocławskie Pola Marsowe w kompleksie Stadionu Olimpijskiego przewinęło się łącznie ponad 2000 zawodników i zawodniczek z ponad 15 krajów. W stolicy Dolnego Śląska w ramach Silesia Cup pojawiały się już ekipy z miejsc odległych od siebie o niemal 3000 kilometrów – z Londynu, Moskwy, Kopenhagi, Mediolanu czy Belgradu.

– Staramy się zapraszać zespoły mocne sportowo i dbamy o wysoki poziom rywalizacji oraz pracy sędziów. Z drugiej strony, zapewniamy piknikową atmosferę dla kibiców i robimy wszystko, aby gracze czuli się „jak u siebie”. Bardzo ważnym znakiem, świadczącym o wyjątkowej, przyjaznej atmosferze Silesia Cup, są opinie zawodników i zawodniczek, a także fakt, że wiele ekip pojawia się u nas regularnie. W tym roku w imprezie weźmie udział rekordowa liczba uczestników – mówi Maciej Krupniewski, jeden z organizatorów.

X Silesia Cup - turniej lacrossowy

X Silesia Cup - turniej lacrossowy

Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich
Termin od 3 maja 2019 18:00 do 5 maja 2019 23:59

Miejsce Pola Marsowe

Zobacz

W jubileuszowej edycji Silesia Cup weźmie udział niemal 400 uczestniczek i uczestników: 13 drużyn męskich i 5 damskich. Zagraniczni goście przyjadą między innymi z USA, Niemiec, Szkocji, Węgier, Łotwy, Hiszpanii, Holandii, Czech i Ukrainy.

Po raz pierwszy w historii zawodnicy będą mogli uczestniczyć w warsztatach z profesjonalnym zawodnikiem z USA, Nickiem Tintle oraz uczyć się od trenera reprezentacji Polski w box lacrosse Heatha Garlowa – rdzennego Amerykanina
z plemienia Seneków.

10. edycja turnieju Silesia Cup 2019 rozegrana zostanie od 3 do 5 maja na Polach Marsowych w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. W piątek, 3 maja, mecze rozpoczną się o 18.00, natomiast w kolejne dni o 10.00. Warto zaznaczyć, że już za rok na tych samych boiskach odbędą się mistrzostwa Europy.

W trakcie trzydniowego turnieju kibice będą mogli za darmo oglądać rywalizację lacrossowych pojedynków, co więcej, każdy z obserwujących będzie mógł poznać podstawy lacrosse oraz spróbować swoich sił w podstawach najszybszego sportu na dwóch nogach.

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/Silesia.Cup oraz www.silesiacup.com.Zgłoś uwagę