Wymiana stolarki okiennej w mieszkaniach komunalnych

300 okien i 27 drzwi balkonowych – Wrocławskie Mieszkania wymienią 700 metrów kwadratowych stolarki okiennej w kamienicach stanowiących własność Gminy. Poprawiając tym samym komfort mieszkających w nich wrocławian. 

  • Przedmieście Oławskie, zdj. ilustracyjne


W sumie nowe okna i drzwi balkonowe zostaną wstawione w 119 mieszkaniach. W pierwszej kolejności do wymiany kwalifikowana jest stolarka znajdująca się w bardzo złym stanie technicznym.

– Dokonywane są teraz ostateczne pomiary okien i drzwi balkonowych w wytypowanych mieszkaniach lub na klatkach schodowych. Większość z nich znajduje się w strefie konserwatora zabytków, dlatego równolegle przygotowujemy wniosek o zgodę na tego typu prace – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. – Wymieniona stolarka okienna z pewnością poprawi komfort cieplny mieszkań, co pozytywnie wpłynie na termoizolację lokali – dodaje.

Prace prowadzone będą m.in.: w kamienicach przy pl. Grunwaldzkim, na Przedmieściu Oławskim, Hubach oraz Gaju. Wykaz adresów, gdzie wymienione zostaną okna i drzwi balkonowe, powstaje na podstawie zgłoszeń lokatorów oraz wizji lokalnej pracowników Wrocławskich Mieszkań.

– Najemcy lokali komunalnych cały czas mogą zgłaszać zapotrzebowania na wymianę stolarki do Centrum Obsługi Mieszkańca. Na podstawie tych zgłoszeń tworzymy bieżący rejestr potrzeb – wyjaśnia Katarzyna Galewska.

Koszt inwestycji to prawie 650 tys. złotych. Wykonawca, Okno Tech Z.P.U Stanisław Pilarek na realizację zadania ma czas do 30 listopada 2020 r.Zgłoś uwagę