Dzisiaj wrocławskie święto siatkówki. Gwardia zagra z 9-krotnym mistrzem Polski

16 września na pewno przejdzie do historii wrocławskiej siatkówki. To właśnie na ten dzień zaplanowano mecz o puchar prezydenta Wrocławia, w którym zmierzą się ze sobą miejscowa Gwardia i Skra Bełchatów. Udział w wydarzeniu, które będzie obfitowało w wiele atrakcji, jest bezpłatny.

  • Grafika zapowiadająca mecz o puchar prezydenta Wrocławia, Gwardia Wrocław - Skra Bełchatów

    Grafika zapowiadająca mecz o puchar prezydenta Wrocławia, Gwardia Wrocław - Skra Bełchatów


Pandemia koronawirusa sprawiła, że fani wrocławskiej siatkówki długo nie mogli pojawić się na trybunach. Włodarze klubu chcą jednak, by ich powrót do hali Orbita był zapamiętany na długo, dlatego zorganizowali mecz o puchar prezydenta Jacka Sutryka, w którym Gwardziści o triumf powalczą z utytułowaną Skrą Bełchatów.

– To święto ma dla nas ogromne znaczenie i będzie doskonałą okazją do przywitania wrocławskich fanów po bisko 1,5-rocznej przerwie. W tym czasie w naszej drużynie doszło do wielu zmian kadrowych, które mają nam pozwolić na walkę o najwyższe cele. A przecież, pierwsze wrażenie robi się tylko raz – mówi Łukasz Tobys, prezes Gwardii Wrocław.

Gwardia Wrocław vs. PGE Skra Bełchatów  w Hali Orbita

Gwardia Wrocław vs. PGE Skra Bełchatów w Hali Orbita

Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin 16 września 2021 20:00

Miejsce Orbita

Zobacz

Mecz juniorów, treningi dla dzieci

Próba sił z 9-krotnym mistrzem Polski, który aspiruje do kolejnego tytułu, to doskonały sprawdzian przed realizacją celu, jaki stawia sobie klub ze stolicy Dolnego Śląska – awansu do PlusLigi. Co ciekawe, obie ekipy zmierzą się ze sobą na dwóch płaszczyznach.

– Punktualnie o 17.00 odbędzie się mecz juniorów, a o 20.00 główna atrakcja wieczoru, a więc starcie pierwszych drużyn – dodaje Tobys.

30 minut przed pojedynkiem Gwardii ze Skrą odbędzie się także oficjalna prezentacja wrocławskiej ekipy, a w trakcie całego siatkarskiego święta nie zabraknie m.in. otwartych treningów dla dzieci i młodzieży, które poprowadzą czołowi siatkarze plażowi – Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

Jak odebrać darmowe zaproszenie

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a udział w imprezie jest bezpłatny. — Darmowe zaproszenia na nasz mecz można wygenerować poprzez portal Eventim. Do takiego rozwiązania zmusiła nas sytuacja pandemiczna, jednak liczymy, że na trybunach pojawi się wielu kibiców. Serdecznie zapraszam — kończy prezes Gwardii Wrocław.Zgłoś uwagę